Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az M6-os autópályán miért...

Az M6-os autópályán miért fogyaszt többet az autó?

Figyelt kérdés

Már a másokdik autónkkal tapasztalom, hogy más autópályákhoz képest bő 1 - 1,5 literrel több a fogyasztás az M6-oson (mindkét irányban), mint más pályákon.

Mi lehet az oka?



2017. máj. 6. 13:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet gyorsabban mész. Vagy mert ( nem jártam még ott) dombos, emelkedőn mész., bár akkor a másik irányba nem értem miért ugyanannyi a fogyasztás.
2017. máj. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az M6 melyik szakaszán?

Az M6 elég dimbes-dombos, de szemmel nem annyira feltűnő. Észrevétlenül is meg tudja dobni a fogyasztást.

2017. máj. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
11%
Ha tempomatot használsz,akkor dombon fel is tartja a sebességet,nagyobb fordulat,több üzemanyag.
2017. máj. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"dombon fel is tartja a sebességet,nagyobb fordulat"


Hö? :D

2017. máj. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Ez csak az én fejemben van :D
2017. máj. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet azért, mert végig tudsz menni 140-el, a többi pálya forgalmasabb és nem lehet olyan gyorsan haladni.
2017. máj. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Általában tempomattal közlekedek, fix 130-as sebességgel - ezeket az utakat hasonlítottam össze. (Van, hogy sietek, 170-nél nyilván a fogyasztás is több, de nem ezekről az esetekről beszélek).

Budapest és Szekszárd között ingázunk sokat. És pont azért gondolnám, hogy kevesebbnek kell lennie, mert nem kell annyit fékezni/gyorsítani.


Amúgy más is tapasztalt már hasonlót?

2017. máj. 6. 17:40
 8/9 anonim ***** válasza:
Semmi ilyesmit nem tapasztaltam.
2017. máj. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én kb az M6 építése óta, azaz már sok éve minden egyes héten legalább egyszer megjárom a Budapest-Pécs.Budapest útvonalat végig az M6-oson. Tehát már több ezerszer végigmentem rajta.

Szekszárdig nem is olyan nagy a különbség. Mohácsnál, ahol elfordul a pálya Pécs felé, onnantól kezd nagyon hullámvasutazni az út. Én is mindig tempomattal megyek és az addig átlagfogyasztásom azon a szakaszon mindig megugrik. Nagyon látványos a dolog.

Bp és Szekszárd (Fácánkert) között inkább csak sunyi lapos, de hosszú emelkedők vannak. Lehet hogy az is így befolyásolja.

Na meg az sem mindegy, hogy épp szembeszél vagy hátszél van. Az se mindegy ha esik. Nem is gondolná az ember de ezek a dolgok is rendesen meg tudják dobni a fogyasztást.

2017. máj. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!