Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdőként nagymotor?

Kezdőként nagymotor?

Figyelt kérdés
Igazából semmi tapasztalatom nincs motorral. Sose vezettem motort,soha nem is akartam mert veszélyesnek ítéltem.De valahogy mégis olyan nagy kedvet kaptam motorozni hogy már másra nem tudok gondolni. Pedig csak videókat néztem. Már mindent el terveztem és egész nyáron dolgozni fogok hogy letudjam rakni az A2 jogsit meg megtudjam venni a motort és a vedőfelszerelést.A motor a suzuki GS500 lessz. Na a kérdés hogy mit gondoltok erről a motorról meg hogy teljesen kezdőnek nem e lessz nagy.

2017. máj. 6. 18:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Én Simsonnal kezdtem 14 évesen, 18 évesen nyergeltem át egy 250 ETZ-re, 23 évesen vettem egy Kawa GPZ 500-at, most egy 900-as Hornetem van. Szerintem nagyon fontos kisebb motorral gyakorlatot szerezni. Persze, mindenki esik, de az nem mindegy, hogy egy Simsonnal esel el párszor, vagy 170-el szállsz el egy Suzukival. Én is estem a kis Szimóval párszor, ETZ-vel is egyszer, de 25 éve nem estem. 125-ös moci kezdésnek tökéletes, aztán jöhet az 500-as. Saját érdekedben...
2017. máj. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, meglátom jogosítvány után hogy megy a nagymotor aztán meghozom a döntést hogy mekkora lessz.
2017. máj. 6. 19:41
 13/16 anonim ***** válasza:
69%

Szia, motoros családban nőttem fel, mindenkinek van motorja...szoval nem hülyeséget beszélek és nem okoskodni akarok, hanem segíteni! :)


szerintem is kezdd kisebbel mindenkepp!

Igy nagy eséllyel b.a.sz.ó.d.sz első utadon fának v árokba, ha nagy motorral mész, hisz benned van , h " ez nagyteljesítményű, gyors, van jogsim.."


Attól, h van jogsid még tapasztalatod nem lesz pikk pakk.

És nem csak a motort kell tudni elindítani és megülni, hanem a KRESZ-t , az autósokat az útviszonyokat is figyelni kell!

Számítani kell arra, h nincs mi megvéd , mint pl a kocsiban!


Jogsim is van kocsira és motorra is, és totál más a kettő!

Sok autós csak kivág a motoros elè és nem adja meg az elsőbbséget és a motoros szîvja meg jobban!


Hidd el, h jobb ha egy evet vezetsz kisebbel, és szerzel rutint úgy h biztonságosan ki tudd kerülni az esetleges balesetet és kiismerd , h hogyan kell rendesen motorozni.


Egyébként ha veszel is kisebb motort, simán el tudod adni, ha ugy adódik, es aztan vehetsz nagyobbat.



Azt tanácsolom, h erősen gondold át azt, hogy mekkora motort veszel legelsore!


Remelem tudtam segíteni! :)


20/n

2017. máj. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm ! Hát már tényleg meggyőztetek. Szóval inkább vegyek egy kisseb motort? Mint pl? Nem akarok 50cm3 est mert hát na megakarom szokni az erősebb motorokat és ha eljönne az idő a nagyobb motorra akkor ne legyen akkora erőkulonbség. 250 es már jó lenne?
2017. máj. 6. 21:43
 15/16 kiitos ***** válasza:

Hiába veszel 250ccm-mocit, attól még nem leszel nagyobb biztonságban. etz250 képes 130km/h sebességgel egy fának ütközni.

Amire neked szükséged van a biztonságos motorozáshoz az önmérséklet,elörelátás,rutin.

Óvatosan kell kezdeni a motorozást, nem kell kihasználni a motor teljes képességeit, hanem a sajátodat kell fokozatosan fejleszteni.

2017. máj. 7. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Pálpusztai Dezső ***** válasza:
Az utóbbi pár hozzászóló mindent leír,nincs mit hozzátenni.Én egyből nagymotorral kezdtem,de mögöttem ott volt 20 éves autós rutin.És ez az,ami nálad még hiányzik.A forgalmi helyzetek felismerése.Legyél türelmes,először kezdd autóval,szerezz gyakorlatot a forgalomban.Ameddig ez nincs meg,addig még robogóval is veszélyes.A motoron állandóan koncentrálnod,sasolnod kell,és akkor ott van még a motor helyes kezelése is.Neked ez még így egyszerre sok.Tehát türelem,fokozatosság,tiszta fej,és ami még nagyon fontos motoron a legrövidebb útra is megfelelő védőfelszerelés!Motorozni óriási élmény,sok sikert,hajrá!
2017. máj. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!