Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért világít folyamatosan a...

Verjoy kérdése:

Miért világít folyamatosan a biztonsági öv visszajelző lámpa?

Figyelt kérdés
Anyós ülés biztonsági öv visszajelzője alkalomattán, egyre gyakrabban VISÍT, akkor is amikor az ott ülő be van kötve. A szervíz a hibakódot csak akkor tudja kiütni ha már folyamatos a jelenség. Az ülésben lévő nyomásérzékelő lehet a ludas. Mit lehet tenni? Olcsóbb javítási alternatíva ötlet érdekelne. Köszönöm

2017. máj. 6. 20:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet a biztonsági öv kapcsoló is kikopva. Abban is van egy kapcsoló. Vidd el az első autóvillamosságszerelőhöz. Vagy szét kell húzni az ülés alatti csatlakozót ami a nyomáskapcsolóra van kötve és oda egy rövidzár, vagy a biztonsági öv csatiba egy rövidzár. De ezt tudni fogja a villamosságszerelő. Ha nem egy hipermodern 40 millás amg merci, akkor így símán javítható.
2017. máj. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet már azzal is megoldódik, ha széthúzzák a csatit az ülés alatt. Attól függ nyitó, vagy záró érintkezős a nyomáskapcsoló. Akkor bonyolultabb a helyzet, ha ülésfűtés meg ilyen flancok is vannak benne, mert akkor több drót is van. A villamossági szerelő tudni fogja.
2017. máj. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Keress másik szervízet, ezek lehúzósak, ha ilyen tanácsot adtak.


Ha Vag konszernes a kocsid, akkor VCDS-el kikapcsolható a figyelmeztető funció. 1000 Ft a költsége egy bp-i autóvillamosságisnál, ahova nagyritkán én is járok.


Nekem is volt ilyen problémám egyébként. Nekem fontos volt a funkció megtartása, így övcsatlakozót (mamát) kellett cserélni. Ez 20k volt szakszervízben. Ez is lehúzás, de eredetit akartam.

2017. máj. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!