Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót ajánlanátok...

Milyen autót ajánlanátok munkába járni és városi közlekedésre?

Figyelt kérdés

A munkám miatt nagy városban kell sűrűn A-ból B-be eljutnom, illetve napi 100 km ingázás.

Kb 250-500ezer Ft-ot tudnék rászánni. És nagyon baráti áron tudnék Németo.-ból hozatni, ha ez számít. (Itt tanácsolták, hogy érdemesebb akkor rászánni a pénzt és több évre megvenni.)


Tehát a legfontosabb az alacsony fogyasztás. Még számít az alacsony fenntartás, olcsó alkatrészek.


Még lehetséges, hogy külföldi nyaralásra is használva lenne. Tehát több ezer km-t is megtehetne.


Amikre gondoltam:

Swift 1.3as (viszont itt félek hogy negatív benyomást kelt az ügyfelekben/üzleti partnerekben)

Toyota Yaris

Nissan Micra (nem a lecsapott orrú, hanem a régebbi)

Volkswagen Golf

Opel Corsa


Bármilyen tanácsot megfogadok. Autóvásárlási tanács, a típusokkal való tanács. Tényleg mindent, mert első autóm lenne.

22/N



2017. máj. 7. 17:57
 1/7 crudy ***** válasza:
100%
Hát ez a vélemény attól függ h milyen üzleti partnereid vannak. Ha normálisak akkor már azt is észre veszik h a bármilyen autód mindig tiszta és csillog. Egyébként a swift jól bírja. Ha nem akarod akkor egy yarist javaslok. Mondjuk egy dízelt és abban csoda fogyasztásod lesz pár ezer kilométeren. Ha vigyázol rá akkor a városi utakat is egész jól fogja bírni de ha tudod előre h beülsz, mész 5 kilométert és leállítod akkor nem jó a dízel.
2017. máj. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Corsa, és semmiképp se dízel, ha városban mászkálsz kis távolságokat.

Újabbak mutatósak is, nem olyan picik, mint a korábbi típusok, formásak.

Nissan Micra és Yaris szerintem nem szép formájúak.

Golfok sem olyan szépek, már mint régen. Nem éri meg az árát, mert a felsoroltak közül ez nagyságrendekkel többe kerülne, mint a többi. De annyival nem jobb.

Nem tudom, milyen partnereid vannak. De szerintem egy újabb, szépen tisztán és rendben tartott Swift sem ciki. Azok is sokkal szebbek már, mint a régebbi típusok.

2017. máj. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Suzuki Swift az jó választás. Keveset fogyaszt, és a motorja is megbízható. A Nissan is jó, a VW is. Igazából ez mind jó, amit felsoroltál.


A lényeg, hogy jó állapotú legyen. A márka mindegy. Ha lehet, szerelővel vagy olyannal menj, aki ért az autókhoz.

2017. máj. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%

Ha csak városi közlekedés, 5-10 km max és leállítod akkor a dízelt felejtsd el. De mivel írtad hogy napi 100 km ingázást jelent, de ha egyszerre teszed meg ezt a távolságot vagy mondjuk 20-30 km-ert teszel meg két indítás között akkor célszerű dízelben gondolkodni főleg ha havonta vagy hetente mész egyhuzamba 100-200 km-ert akkor talán, de ha dízel akkor Japán vagy japán motorral szerelt dízelekbe kell gondolkodni.

Benzinest javaslom neked elsősorban.

A felsoroltak közül a Nissan és a Golf szemét, Yaris az még bevált gép, de ha Toyota a Corollával jobban jársz. Opel Corsa is jó, ha esetleg még egy G Astra is megtetszene akkor inkább Dízelt vedd meg de abból is a DTI- Isuzu motorost az igaz lomhább, de nagyon tartós motorilag, és az jó városi közlekedésre is, persze ha hetente mész hosszabb útra azért az sem árt, de ezt csak akkor ha tényleg jó lehetőséget fogsz ki.

A swift az még jó, azok is tartósak motorilag, Suzukival annyi a baj hogy a kaszni szemét arra nagyon kell vigyázni mert egy kis karc aztán már elkezd rozsdásodni és mivel elég vékony így pikk pakk szétrohad.



Én azt mondom összegezve hogy elsősorban ne az össz futott kilométert nézd hanem az állapotát. Most ne gyere azzal hogy Nő vagy és nem értesz hozzá mert nő létedre is jogod van érteni hozzá, némi utánajárással, interneten olvasgass utána a dolgoknak pikk pakk felfogod miről van szó. persze hozzáértő tanácsát mindenképp kérd ki, de amit szemmel látsz azt nem árt ha tudod.

Persze ha megnézel egy autót ne csak azt nézd milyen az utastér, milyen a motortér, milyen a csomagtér. Amit még nézned kell hogy minden eldugott rés alá jól nézz be, nyúlj be kézzel, az alját se felejtsd el megnézni! Az eldugott pakkokba a csomagtérnél is nyúlj be mindenhova kitapogatni hogy nincs-e vizesedés, rozsda vagy egy marék szutyok, javaslom hogy akkor ékszer ne legyen rajtad mert könnyen odaveszhet! Szőnyegek alá is amennyire tudsz nézzél bele, tehát tényleg mindent amit tudsz nézz át. Ha látod hogy valahol nagyon rozsdás már alkudj az árból. Motortérnél is nézz végig, ha a motort látod hogy picit el van csavarodva, akkor hagyd ott az autót. Ha látod egy karosszéria elemen belül hogy eltér a szín hagyd ott az autót. ha nagyobb felületű javítást veszel észre az autódon, és nem tudják megmondani hogy miért lett javítva akkor alul is nézd meg hogy ott mi a helyzet, ha látod hogy horpadás, meg törés nyomok vannak, hagyd ott az autót. Az ilyen autókat akkor se vedd meg ha gombokat kérnek érte csak vidd el mert akkor dupláját ráfogod még költeni és lehet hogy 2 év után eldobhatod.

Vezetett szervizkönyvet ellenőrizd le, vagy ha esetleg nincs akkor számolj azzal hogy olajat kell cserélni, szűrőket, gyertyákat, vezérlést, fékeket megnézetni, esetleg a cseréjüket. Ha autógumit veszel akkor felejtsd el a négy évszakost mert amire azt mondják hogy jó erre is meg arra is akkor az nem jó semmire. Oké hogy olcsóbb de gondolom télen havas, jeges úton nem akarod összetörni magad. Persze a téli gumival is csúszik az autó ha olyanok a viszonyok csak mégis jobban tapad mintha a megkeményedett nyárival vagy a négy évszakossal vacakolsz.


Mellesleg


[link]


Itt még nézz körül, hasznos egy oldal, bár el lehet mazsolázni napokig is akár, de hidd el vannak okosságok.

2017. máj. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Nos igen, az úgy van hogy 50 km a nagyváros míg beérek. És ezen kívül kell a városon belül még mennem. Végül ismét 50 km haza.

Azt hiszem a Nissan és Golfot hagyom, mert árhoz képest jobbat is találok.

Valójában mivel kemény pénz gyűjtés van én egy Swifttel egyeznék ki. Motorikusan nem kell hozzányúlni, de valószínű gyertyák, olaj cseréjére. Levegős fék. És a gyenge kasznival is számolni kell.

Garázs nincs. Még át kell ezt gondolni alaposan. De nagyon jó ötleteket és véleményeket kaptam, köszönöm.

2017. máj. 7. 19:35
 6/7 anonim ***** válasza:
49%

-Opel astra f 1.7 d:kb semmit nem kell rá költeni,olaj kell bele bőven illetve,ha kap gázolajat akkor akármennyit elmegy

-Volkswagen golf 4 1.9 tdi,illetve 1.4 16v:Szintén igénytelen olcsó alkatrészek,de ezeknek is csak benzin vagy gázolaj kell meg olaj

-seat toledo 1L 1.9 tdi:szintén teljesen igénytelen,ennek is csak gázolaj kell és addig megy amíg szét nem rohad.



Ezeken kívül is biztos vannak jó olcsó kocsik,de nekem ezekkel volt tapasztalatom azért ezekről írtam.

2017. máj. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A Yaris lenne az optimális autó neked minden szempontból. Akkor is Yarist javasoltam volna ha nem írsz választási lehetőségeket.

Akik azt nézik hogy milyen autóval mész vagy milyen telefont vagy laptopot veszel elő azokkal ne köss üzletet. Ez egy jó szűrő és nekem bevált. Így leredukálódott nullára a s3ggfejek száma az üzletfelek között.

2017. máj. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!