Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motor vásárlása esetén hogy...

Motor vásárlása esetén hogy megy a próbakör?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy robogót, viszont az furcsa, hogy csak úgy tudom kipróbálni őket, ha előtte leteszem a teljes vételárat. Egyrészt mi garantálja, hogy az eladó nem lép meg közben a pénzzel, amiről nem tudom bizonyítani, hogy az enyém, neki viszont papírja van arról, hogy a motor az övé (így akár még fel is jelenthet, ha nem adom vissza, ha ő nem adná vissza a pénzemet).


Másrészt az alku mikor történik? Ha egyszer már átadtam mondjuk 180 ezer kápét az eladónak a kipróbáláshoz (magyarul tudja, hogy úgy jöttem el, hogy ennyiért is megvenném), akkor lehet ugyanolyan hatékonyan alkudni ezután is?


Köszi előre is!



2017. máj. 7. 20:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez bizony egy komoly kérdéskör.

Csak vizsgáljuk meg a másik oldalról is. Ha lezúzod a motorját próbakör címén úgy, hogy nem adtál át semmi pénzt, akkor mi garantálja, hogy nem lépsz le, otthagyva a törött motort?


Amúgy érdemes valakit magaddal vinned, hogy ne legyél egyedül. Első lépésben meg kérd meg a tulajt, hogy menjen ő egy próbakört vele. Igaz, nem ugyanaz, de sokmindent meg lehet állapítani így is... Mégiscsak egy motorról beszélünk, még ha robogó is.

2017. máj. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ. Abszolút látom, hogy hogy néz ez ki az eladó oldaláról és értem a gyakorlatot, csak attól félek, hogy jogilag mindenképp nekem van kevesebb eszköz a kezemben. De igazad van, hogy ha viszek valakit, akkor tanúm legalább van. Az alku-kérdésre van valamilyen tipped esetleg?
2017. máj. 7. 20:42
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Vihetsz tanút magaddal. Én nem rég adtam el a motoromat. Természetesen mehtett vele a próbakört a vevő és természetesen ideadta a vételárat előtte.


Bár előfordulhat az a szituáció amit leírtál, de én még ilyesmivel nem találkoztam.

2017. máj. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Vigyél magaddal valakit, ha lelép a pénzeddel feljelented, másrészt én egy pillanatra sem adnám oda a teljes vételárat mielőtt próbakörre vinném, meg kell bíznunk egymásban, én arra az időre oda adnám neki a személyimet, ha ellopnám az alapján pikk pakk feltud nyomni és hamar megtalálnának, maximum előleget adnék addig a kezébe. De egyébként autót sem mennék vásárolni tanú nélkül, és eladásnál is csak úgy mutatnám meg ha van velem egy tanú is.
2017. máj. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mintha velem megtörtént volna, de amikor vettem aztán eladtam a motorom, nagyon körbejártam a témát és az esetleges buktatóit.


Az alkuhoz én semennyire nem értek. Ha veszek, mond egy árat, ami vagy tetszik vagy nem. Itt nálam nincs helye pl. érzelmi befolyáltságnak vagy eszmei értéknek. Ha nem tetszik az ár amit kér érte, megköszönöm az idejét és eljövök. Ha eladok, akkor már a hirdetésben letisztázom, hogy fix ár, nem alkuképes. Ennek ellenére volt telefonáló, aki azzal kezdte, hogy "mi a motor vége?". Közöltem vele a sebességhatárt, amivel még gond nélkül közlekedni lehetett vele... Komolytalan emberekkel nem érdemes üzletelni. Telefonban pl. nem alkudozunk sosem. Személyesen még elmegy, akkor már látható, hogy érdeklődő, és nem unatkozó emberről van szó.

2017. máj. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

Lezúzni bármit le lehet, autót is, mégis bevett dolog, hogy van próbakör egy autónál.

Mondjuk elkérheti a motoros jogsidat, ha az megvan, akkor csak nem vagy rutintalan - max peches, de az meg kivédhetetlen.

2017. máj. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a sok választ. Úgy tűnik, hogy megoszlanak a vélemények és messze nincs annyira sztenderd módja ennek, mint egy autónál, ahol egyértelmű, hogy a próbakör előleg nélkül történik meg. Persze ott a tulajdonos is az autóban ül.


A sok válaszból a legjobb elemeket összeválogatva valószínűleg törekedni fogok rá, hogy előleggel és személyivel oldjuk meg a dolgot, de ha az eladó nem nyitott rá, és nincs miért gyanakodni (például mert előtte a tulajdonos már ment a motorral egy kört előttem), akkor el tudom képzelni, hogy a kezébe adom a teljes összeget.

2017. máj. 8. 00:34
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Ha ennyire nincs még tapasztalatod, akkor mindenképpen vigyél magaddal valakit, lehetőleg egy rutinos motorost.
2017. máj. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én adtam átvételi elismervényt a pénzről amit a tanú is aláírt.
2021. júl. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!