Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tapasztalatokat kérnék az E...

Tapasztalatokat kérnék az E 85-ös bio benzinről! Milyen arányban lehet a hagyományos benzinhez keverni minden féle átalakítás nélkül, és hosszú távon nem káros-e?

Figyelt kérdés
2010. máj. 16. 12:14
 1/8 anonim ***** válasza:
60-40 a biztonságos
2010. máj. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem minősül károsnak. Két problémát okozhat:

1. az üzemanyag-ellátó rendszerben található lerakódásokat agresszívabban oldja, mint a benzin, ezért miután elkezdesz E85-öt tankolni, hamarosan üzemanyagszűrőt kell cserélni

2. néhány gumi- és műanyagalkatrész nem mindig szereti az E85-öt, erre figyelni kell.

2010. máj. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!
2010. máj. 16. 12:50
 4/8 A kérdező kommentje:
A 60% a normál és a 40% az E 85-ös ha jól gondolom!
2010. máj. 16. 12:51
 5/8 anonim ***** válasza:
50%-ban beleteheted bármilyen benzinesbe, el fog vele menni. Én fél évet használtam fele-fele arányban (igaz papírswiftben), semmi gondom nem volt vele.
2010. máj. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalat. Ford focus 1,6.

50-50% . fogyasztás 10-15% al emelkedett, 500 km után hibajelző lámpa kigyulladt( kiolvasva, szegény keverék hiba)

Már csak a túlfogyasztás miatt sem éri meg, ugyanott van árban az ember mint benzinnel :(

2010. máj. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
első vagyok: 60 biobenzin, 40 normál. nekem ezt mondták akkoriban akútnál, de nem érte meg számomra, mert debrecentől van vagy 10kmerre a benzinkút, és mire kimegyek visszajövök ugyanott vagyok.
2010. máj. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne tankolj etanolt soha mert haza vágja a katalizátort lamda szondát gyertyákat esetleg injektort. más hő fokon ég szarabbul indul az autó többet fogyaszt stb amint irták az elöttem szolo is.
2010. júl. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!