Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Modern diesel autót mekkora...

Modern diesel autót mekkora gázállással indítunk?

Figyelt kérdés
Képben vagyok a működésével, hidegindítással stb. Csak erről hallottam ellentéteket és olvastam is a neten hogy gáz nélkül, fél-, teljes gázzal kell e indítani.

2017. máj. 13. 20:43
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Modern dízelnél nyomhatsz bármekkora gázt, az csak egy potméter. Hogy indításnál mennyi kraftot fog beadni azt az elektronika fogja eldönteni tőled függetlenül.
2017. máj. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Modern, legyen benzin, dízel autókat a gázpedál érintése nélkül kell indítani. Mindent intéz az elektronika.
2017. máj. 14. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Így van, a hidegindítással járó plusz teendők gyakorlatilag teljesen eltűntek a mai autóknál.

Magyarul ugyanúgy kell hidegen indítani, mint melegen.

Tehát nem kell nyomkodnod a gázt, csak el kell fordítanod a kulcsot (vagy meg kell nyomnod az indítógombot).

2017. máj. 14. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0-val. Nem kell gázt nyomni. Elfordítod a kulcsot és beindul...
2017. máj. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ennyi tudtam én. De régebbi legyen az szívó, vagy már közös nyomócsöves turbós viszont teljes gázzal indul könnyen. Ezt a nagy hidegben észrevenni.
2017. máj. 14. 12:41
 6/10 anonim ***** válasza:
Nemnemnem. Még az újabb (értsd 90-es évek) adagolós dízeljeit sem indítjuk már gázzal, nem is lenne szabad. Csak karburátoros autóknak kellett gáz, meg az ősrégi, örvénykamrás dízeleknek.
2017. máj. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hmm. Érdekes.Adagolós traktorok(mtz, zetor) mégse indulnak gázadás nélkül rendesen meg faterom is többször mondta hogy teljes gázzal indítunk, és autót is.
2017. máj. 14. 13:34
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, tudod mi volt a kérdésed egyáltalán ?


"Modern diesel autót mekkora gázállással indítunk?"


Akkor most te miről beszélsz ?

2017. máj. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Dízelnek nem kell gáz betörik a hengerfej :D Majd ha megjön a megfelelő kenés akkor (sem) xD
2018. febr. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

" Érdekes.Adagolós traktorok(mtz, zetor)"


MTZ és régi Zetorokban még ősrégi örvénykamrás dízelmotor van, igen, azoknál kell egy kis gáz, főleg ha olyan kopott a motor, hogy az ujjad befér a hengerbe a dugattyú mellé (jó ezt túlzás). De autókba ilyet a 80-as évek vége óta nem tesznek.

2018. febr. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!