Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audinál mennyire normális,...

Audinál mennyire normális, hogy fent fog a kuplung?

Figyelt kérdés
A4 b7 1.9 dízelt szeretnék vásárolni, viszont ahányat eddig próbáltam, mindegyiknek fent fogott a kuplungja, kicsit szokatlan így nekem. A gyorsulással nincs gond, mindegyik elég jól húz.

2017. máj. 11. 19:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
VW konszerd autóinál ez jellemző. Nekem 4-es Golf volt ilyen. 135 ezerrel vettem meg, amikor jöttem haza a kereskedésből, azt hittem, már hazafelé megcsúszik. Ehhez képest 165 ezerrel adtam el és semmi baja nem volt. Céges Skodák ugyanilyenek. Ahogyan a fékpedál is, mintha puha fosba taposnál. De fog, az a lényeg.
2017. máj. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Nekem a Renaultnál is nagyon fent fog de már vásárlás óta és beletettem kb 15.000km-t
2017. máj. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Cserélni kell a tárcsáját . Fent fogás nem márka tulajdonság , üljenek be az újba az nem mellkasnál kezd harapni . A nemtörődömség meg a csóriság számlájára írható a dolog . Ez jó alku lehetőség , dumálhat a tulaj bármit az üres fecsegés . A fékek se pumpáljanak , nem szoci gépekbe ül a többség régóta .
2017. máj. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Ezzel most elbizonytalanítottatok, én úgy emlékeztem, hogy lejjebb fog, vagyis valahol félúton. De lehetséges, hogy fent fog gyárilag is, lehet nem mindegyiknél egyforma (nekem B6-os volt).

És ha fent fog, az nem feltétlenül jelenti azt, hogy kopott, sőt. Például az említett Renaultoknál teljesen normális, sőt, alap, hogy sok modellben egész fent fog a kuplung már újkorában, gyárilag ilyen. Renault szerelővel beszélgettem erről, és nekünk is van egy Renault, így tudom miről van szó.

Amúgy kérdező, legnagyobb fokozatban padlózd le alacsony fordulaton (bizony, nem szabad ilyet csinálni), és ha nem pörög fel a motor hirtelen, akkor jó lesz az.

2017. máj. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem csak VW konszern autóknál jellemző, bár én is azokban tapasztaltam először, az újabb autóknál nagyon kicsi a kuplung holtjátéka és jól fönn is fog, talán csak a céges Ford Focusban volt egy kicsit lentebb a fogáspont. Seat, Skoda, Opel, Citroen én ezekben tapasztaltam.
2017. máj. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Akár normális is lehet. Nekem a Suzukim ( bocsi én nekem erre futotta sajnálom, de ember vagyok, asszem) nos, rossz kinyomócsapággyal szétégett tárcsával is középen fogott anno a kuplung, most már egy ideje új kuplungja van, ugyan ott fog. A másik Suzukim kuplungja iszonyatosan fönn fog, szinte már nem is nyomom és ott fog, de ez már 100.000 km óta. Nem tudom mitől van. De akár normális is lehet.
2017. máj. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"bocsi én nekem erre futotta sajnálom, de ember vagyok, asszem"


A Suzukisoknál ez a kissebbrendűségi komplexus valami veleszületett rendellenesség?

Senki egy szót nem szólt a Suzukira amúgy...

2017. máj. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A4 B5 az enyém.

Jelentem, az egekben fog a kuplung!

Azzal a sebességgel engedem ki, ahogy benyomtam, ugrálni lehet rajta. :-)

2017. máj. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!