Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyújtás beállítása hogyan?...

Gyújtás beállítása hogyan? Lada 2105. Nincs szikra, és nem indul.

Figyelt kérdés

A kedves 2105 1987 Lada azt mondta hogy nem akar indulni.

Az autó 2001 óta nem volt beindítva csak időközönként. Garázsban állt egy öreg úrnál, és megvásároltam tőle!

Nincsen semmi problémája a gyújtáson kívül.

A trafó ad le szikrát, de a gyertya már nem! új minden a vezetékek, a gyertyák is. Új benzin van benne az megy is. Próbáltam már a zsiguli.hu aló beállítást is, de nem jött össze. Szerintetek mi lehet a probléma? Szereltem már elég sok autót, de most elakadtam! Köszönöm szépen! Új megszakító ott szikrázik is amikor tekerem, de az elosztó is új pedig.! Új kondi is van!


2017. máj. 15. 09:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Gyertyák jók?

Mert ha van jedi ,a vezetéken is csorog a jedi,de nem húz át...

2017. máj. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 kiitos ***** válasza:

A trafó nagyfesz kivezetésén ad jó nagy szikrát? Ha igen akkor át kell nézni a kábeleket-elosztófedelet-rotort-gyertyapipákat -gyertyákat.

Sötétben jól látszik a hibás szigetelésen áthúzó szikra.

2017. máj. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha a trafókábelnél van szikra, akkor az osztófedél, vagy a rotor lehet a hibás.
2017. máj. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nincs mese vegig kell jatszani hogy meddig jut el áram a kábelekben/elosztoban stb stb......igy latatlanba nem fogjuk tudni megoldani!
2017. máj. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszönöm, 4 vadi új gyertya, vadi új kábelek... Most próbálkozom vele hátha sikerül, eddig jó volt érdekes az embernek hisz beindította, tréler szállította és itthon már nem indult be.

Cserélek elosztófedelt és rotort is hátha..

Köszönöm szépen

2017. máj. 15. 10:52
 6/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Puffogot vagy 5x, de semmi más! Nem sikerült beindítani a fene vinné el, egy Lada kifog rajtam!

Egyéb ötlet esetleg?

2017. máj. 15. 16:52
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha mar minden ki lett cserelve es minden új,es a gyertya is ad szikrat,akkor itt mar csak egy dolog lehet amiert tovabbra sem indul.....megpedig az hogy a szikrat rosszkor adja.....azaz rossz időben szakit meg!Lazítsd fel az egesz elosztot es forgasd el,allizsd be ugy hogy biztosan jo legyen!Vagy ami meg lehetsege,hogy az elosztobol a kabelek rossz gyertyahoz mennek!De ennyi!Ha ezek utan sem indul akkor ott mas baj van!
2017. máj. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ma addig jutottam, hogy mikor indítom elakarja kapni mintha na most beindulna ez van kb 2-3mp ig majd megint teker, mintha -20C fok lenne tél. Közben próbálom csavargatni az elosztó azaz az előgyújtást beállítani, ha jó pontban van akkor mintha beakarna indulni de kicsit tovább... De nem jött neki össze, félsiker már megvan. Ezek alapján van szikra és jók a kábelek is csak be kellene pontosan állítani. :)
2017. máj. 15. 21:24
 9/10 kiitos ***** válasza:

Kedves kérdező!

Most akkor van szikra vagy nincs szikra?

Először nem volt de a legutóbb azt írtad hogy van.

Gyújtási sorrend és előgyújtás ellenőrizve ?

Ha igen akkor üzemanyag ellátási - karburálási probléma is lehet .Például valami dugulás a karburátorban ,nem működik a dúsító ,úszószint nem jó stb .

Azt írtad sokat állt esetleg felkapott valami odaszáradt ganét. Talán vezérlés,de az nem túl valószínű hogy így hirtelen elmenjen.

2017. máj. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm segítségetek a következő volt a probléma vele.

A gyújtóelosztóban nem volt szénkefe a tetején, a rotorban egy hatvanas szög került persze elvágva, és felcserélték a gyújtási sorrendet. Most már pöcc röffre indul! :) Kb 10 perces munka volt annak aki ezzel foglalkozik! Köszönöm, szép napot!

2017. máj. 28. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!