Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Svájci forgalmis motort hogy...

Svájci forgalmis motort hogy lehet forgalomba helyezni itthon?

Figyelt kérdés
Vásároltam egy motort itthon, aminek svájci forgalmija van, de adásvételi nincs, csak az utolso gazdától aki szintén itthon lakik. De ő sajnos már nem tudott elérhetőséget adni az előző gazdához. Ebben az esetben hogyan lehet forgalomba helyezni a motort?

2017. máj. 15. 14:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"De ő sajnos már nem tudott elérhetőséget adni az előző gazdához."


No és ezt a kamu dumát bevetted? Hol van az adásvételi amivel ő vette?

Ha az megvan (kétnyelvű), akkor megcsinálhatod a honosítást.

Ha nincs az eladónak a nevére szóló adásvételije, akkor akár lopott is lehet. Korábban kellene gondolkozni, nem pénz átadás után!

2017. máj. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Azaz igazsag hogy nem vettel te semmit...csak egy jo nagy nyűgöt meg kínlódást a nyakadba
2017. máj. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Esetleg valaki segíteni is tud? A Svájci forgalmi megvan a motorhoz.. Az eredeti tulajdonos nevével és lakcímévél. Ehhez szükséges lenne még a forgalomból kivonásos papír és a kétnyelvű adásvételi. Akié volt a motor Svájcban nem találtam semmi elérhetőséget.
2017. máj. 17. 13:53
 4/11 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


Esetleg valaki segíteni is tud?"


Mit vársz, keressük meg a tulajt? Minek? Ő már eladta, kivonta, átadta a papírokat annak aki tőle megvette. Most valahogy kézen-közön hozzád került, kifizetted úgy, hogy nem a tulajdonostól vetted meg. Ezután mit vársz?

Kövesd végig az adásvételi láncot. Kezdd azzal akitől vetted, mert neki is kell lenni egy adásvételinek. Azon rajta van, hogy ő kitől vette. Szépen végigjárhatod őket, vagy eladhatod te is alkatrésznek a paripát!

2017. máj. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A hiányzo infókra lettem volna kíváncsi amiket sikerült kiderítenem. A forgalomba helyezéshez szükséges a svájci forgalomból kivonásos papír, kétnyelvű adásvételi + a forgali. Csak ha meg is találom azt az embert aki behozta, az attol még nem lesz kétnyelvű ha vele írom meg. Itt a Svájci eredeti tulaj kell. Vagy adjam el svájcba "papíron" majd utána vásároljam vissza? akkor lesz egy hivatalos kétnyelvű adásvételi de a forgalomból kivonásos papír nem.
2017. máj. 18. 00:08
 6/11 anonim ***** válasza:

Te nem érted amit írunk vagy nem tudod elfogadni hogy téged úgy levettek mint a nagykabátot!?


"A hiányzo infókra lettem volna kíváncsi amiket sikerült kiderítenem. "


Miket sikerült "kiderítened" ?Hogy milyen papirok kellenek a magyar forgalomba helyezeshez??Hat ezt eddig is tudtuk,eddig is adott volt!

A hiányzo info az eredeti svajci tulaj.Azt kene megtalalni!Bar elorebb akkor sem leszel,mert mi van ha megtalalod?Semmi....ő már régen eladta a motort valami gézának aki aztan honositas nelkul tovabb passzolta,te meg a sokadik ilyen himi-humi adasvetel végén vagy,egy halom vassal amit valoszinuleg soha nem fogsz tudni mar lepapirozni itthon!

A svajci tulajt ha meg is talalod az biztos nem fog veled új adasvetelit írni,ez a papiron eladom majd visszaveszem okirathamisitasdi stb...nem gondolnam hogy ér ennyit egy rossz motor!

Az egyetlen eselyed az ha visszafele haladva az elso magyar tulajig megszerzed az adasveteliket!

2017. máj. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Csak ha meg is találom azt az embert aki behozta, az attol még nem lesz kétnyelvű ha vele írom meg."


Valóban, viszont neki meg kell lenni az eredeti adásvételinek amivel behozta. No és az bizony kétnyelvű szokott lenni.


Persze azt se tudhatja senki, hogy hány kézen ment keresztül mielőtt hozzád ért a járgány, és kinél "vesztek el" a papírjai.


A svájci tulajhoz valószínű, hogy feleslegesen mész! Azok vannak annyira merevek, hogy ha ő már valakinek eladta nem fogja még egyszer -pláne más nevére - megírni a szerződést. A kivonásról meg már biztos nincs nála a papír, hiszen azt odaadta annak aki tőle megvette.

2017. máj. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nahát eddig azt hittem itt senki nem tud semmit sem, de tévedtem. Ha az írásotok 98%-át ne mveszem figyelembe a maradék 2%-ban van ahsznos info is. Köszi :D
2017. máj. 19. 14:16
 9/11 anonim ***** válasza:

Mekkora egy büdös tapló vagy te!

Összesen két válaszoló volt. Ha lenne egy kis eszed magadtól is rájöttél volna, mint ahogy arra is, hogy Svájcban nem lesz semmilyen papírja a motornak.


Te vagy aki 98%-ban szellemi fogyatékos, meg én aki leáll veled vitázni!

2017. máj. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szellemi fogyaték0st anyukád nevelt ahogy látom :))
2017. máj. 29. 11:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!