Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2005 utáni francia autók is...

2005 utáni francia autók is hajlamosak az elektronikai meghibásodásokra? Renault, Peugeot.

Figyelt kérdés
2017. máj. 16. 02:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

nekem még a régiekkel se volt bajom, más bajaim voltak velük.

(foltos lakkréteg, hátsó híd, gagyi lucas adagoló)

2017. máj. 16. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nézd, nekem 2007-es Peu 207 van s eddig (dec-ben lesz 10 éves!) semmi meghibásodás vagy műszaki probléma nem volt vele, csak filléres izzócserék, 9 év után egyetlen akksicsere meg teljes klímatisztítás. 1.4-es alap benzines motor, még a 206-osból átörökölve, csontegyszerű kis motor, nincs mi elromoljon rajta. Meg az autó sok agyonszerelve elektronikával, egy teljesen egyszerű kis fedélzeti komputer és kész. Összességében nagyon jó vétel volt. Ja és csak 80 eezer km van benne.

A Lagunák és a Megane-ok vételétől viszont óvakodj, menekülj tőlük, műszakilag egy katyvaszok, úgy ahogy vannak, Rönót még én sem vennék, meg Ciroen-t se nagyon.

Twingo detto, egy hibahalmaz az egész ráadásul ocsmányul is néz ki. 407-es kupé viszont az egyik legszebb autó, amit valaha láttam. Az aaaauto.hu is ízt írja róla, hogy megérdeeelne egy külön fejezetet. Ha több pénzem lenne, a 207-es mellé vennék egyet, másodiknak...

Első generációs 307-es szintén egy hibahalmaz, azt sem ajánlom, a tulajok sokat szívnak vele, mégis sok rohangál az utakon. Pedig egyértelműek a felsorolt típusokkal szembeni figyelmeztetések, mégis veszik őket. De ez legyen az ő gondjuk, szívjanak csak velük!

2017. máj. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Meg az autó SINCS agyonszerelve elektronikával, aakartam írni, 3. sor...
2017. máj. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szia ÉN arra gondoltam hogy ezt, vagy egy ehhez hasonol 207 est vennék. Még gondolkodom. Köszi az infókat! [link]
2017. máj. 16. 12:49
 5/12 anonim ***** válasza:

Nálunk elég nagy a francia autó penetráció a családban, a következő hibák fordultak elő eddig:


13 éves PUG 206:

- index kapcsoló

- gyújtótrafó


10 éves Citroen C5

- fűtésbox

- pedálszett


3 éves Citroen C-Elysee

- eddig semmi (kopp, kopp, kopp...)


Az, hogy ez kiemelkedőnek számít-e, nem tudom, a tapasztalatok alapján a németekkel (Seat, VW) több probléma volt.

2017. máj. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mindenképpen kupé-kabriót szeretnél? Mert én inkább egy 5 ajtósra beszélnélek rá, "normál" tetővel.
2017. máj. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Mindenképpen cabriót. Fiatal vagyok és ez az álmom :)
2017. máj. 17. 19:40
 8/12 anonim ***** válasza:

Hát jó neked, hogy fiatal vagy, én már sajnos a 40-hez közelítek (38), így ezért választottam az 5 ajtóst.

Képzeld, nekem "csak" 75 lovas a 207-esem, 1.4-es, de

úgy megy mint az ökör, a rendkívül áramvonalas kasztninak

köszönhetően 175 km/h a végsebessége. Múltkor végigelőztem egy egész sort Győr felé. Sokak szerint lomha, meg a jó édes 80 éves nénikéjük, nagy meglepetést lehet okozni indulásnál erősebb Audisoknak, béjemvéseknek, csak néznek ki a fejükből. Múltkor jelentettem egy "lehagyottnak" a nagytesco parkolójában, hogy pedig csak 75 ló, mire ő,

mármint a nagy bömös tulaj: igen? Ahhoz képest marha jól megy, gratula. Egy bmw-stől!

2017. máj. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én nem akartam leszólni azért mert 75 lovas meg hogy nem nyitható a teteje. szerinte azok az autók is szépek, csak én mindig cabriótól álmodtam. Leginkább élmény autót keresek, így nem a lovak számítanak annyira, hanem hogy nyáron tök jó érzés a cabriózás és hogy legyen dögös. Ez a kocsi minden tekintetben az. Aztán ott van hogy megbízható is legyen. Mondod az, de egy olyan autó ami nem futott 100 ezret szerintem amúgy is az, feltéve ha valós az állás. El fogok mennni a napokban, megnézek párat, és ki is próbálok. Utána hozom meg a döntésemet. Még a 307-eseket nézegetem, de azok sokkal többet esznek.
2017. máj. 18. 12:02
 10/12 A kérdező kommentje:
amúgy bár én huszonéves vagyok, de szerintem a 38 még nem öreg :)
2017. máj. 18. 12:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!