Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan parkoljak ebben a...

Hogyan parkoljak ebben a formában?

Figyelt kérdés

Nemrég van jogosítványom, voltak gyengébben menő dolgaim, amik szép lassan kezdenek zökkenőmentessé válni. Sajnos otthon a parkolás még nem az igazi. Eddig mindig megértem apámat, álljon be, mert nem akartam bénázni, fenntartani a forgalmat. Párszor megpróbáltam később én is, tolatva kellene beállni kapun, mivel járda van közterületen, így 60 fokból szeretnék beállni, de az ívet van, hogy elrontom, 50-50 %. Orral beállok elsőre, de nem teljes megoldás ez. Sokszor nem próbáltam még, talán 5-ször, abból kétszer abszolút rossz szöget vettem fel. Tudom, nem lehet ezt elmagyarázni egy az egyben, de valami tanácsot szívesen meghallgatnék. Hogyan látjátok, hogy az lesz a jó ív? Sajnos oktatáson csak 90 fokos merőleges tolatás volt.

Előre is köszönöm a segítséget!



2017. máj. 16. 13:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Keress egy nagy üres placcot, ahol gyakorolhatsz. Tégy ki két bóját, mintha az lenne a kapu. Állj elé kábé olyan szögben, ahogy a kapuba kellene betolatni. Gyakorolj,
2017. máj. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nézd a tükröket.
2017. máj. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha jól értem a kérdést : egy kapubejáróra kellene bemenni az útról.

Tehát lényegében egy jó szögletes 90 fok?

Tükör!

Amikor kezdő voltam akkor féltem szintén,mert nálunk a kapu előtt a feljáró mellett kapásból árok.

Ezért nem 90 fokoztam,áhh.

Kitekertem kicsit,hogy 90 helyett talán a fele volt.

Amikor tükörből már láttam.

Úgy ment könnyedén.

Ugye az szögletes.

Aztán elkezdtem logikázgatni,tükröket beállítottam.A hátsó kerék,húztam egy képzeletbeli vonalat az ablaküvegig,és tudtam kb hol megy a kerék.

Csak ennyi kellett,tükör az egész.

Amikor oktatóval vagy ott nem vezetni tanulsz meg ,hanem alapokat tanulsz.

Na meg tipp : ne húzódj le ,ha padka van!

2017. máj. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

90 fokban a járda miatt se lehetne beállni szerintem, mert le lenne padkázva.

45 fokból próbálok beállni, előzőleg a 60 fok téves volt.


Ha lesz időm, akkor elmegyek gyakorolni vagy itthon megnézem majd, mikor nincs nagy forgalom.

2017. máj. 16. 15:23
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem volt ma nagy forgalom, rájöttem azt hiszem a lényegére. :D
2017. máj. 16. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!