Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ebben az esetben az autókeresk...

Ebben az esetben az autókereskedés tényleg köteles visszavásárolni az autót?

Figyelt kérdés
2017 január 15-én autókereskedésben vásároltam egy 1997-es audi a8 4.2-őt 599000 ft-ért,amely tegnap tiptronic hibás lett,az autó javítása mind kiderült az autó javíttatása nem egy két filléres meló,kicsit utána érdeklődtem,és elvileg,ha kereskedésben veszek kocsit akkor annak a motorjára és a váltójára fél év jótállást vállalnak.Ebből mennyi igaz?Ha létezik ilyen akkor,hogy kell intézni,mi ennek a menete?Valakinek volt már hasonló ügye?A válaszokat köszönöm.

2017. máj. 16. 23:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez komoly? :D Nem azért, csak történetesen pont egy ilyen A8-ast adtam el én is. 2 hónap múlva írt a tulaja, hogy a váltó meghalt, és az autó megy a bontóba. Kb ennyivel letudtuk. Persze én magánszemély voltam, de a kereskedő se hinném, hogy többet kell vállaljon.
2017. máj. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 zoltan tanyi válasza:
Kereskedöknek 6honapig jar valami garancia törvény szerint adás vételiben nem írta bele a hibat
2017. máj. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Menj el az ügyvédedhez. Kelleni fog. Majd ő tájékoztat a továbbiakról.
2017. máj. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Vettél egy 20 éves "prémium" tragacsot automata váltóval? Most komolyan mire számítottál, hogy nem kell majd rá költeni?

Olyan autót vettél, amit nem tudsz fenntartani. Add el donornak, vagy bontóba.

Az adásvételin a kereskedő szerepel eladóként? Ha nem, akkor esélytelen. Ha igen akkor pár év alatt polgári perben vagy elérsz valamit, vagy nem. De addig kocsid nem lesz. Volt 4 hónapod hogy széthajtsad.....

2017. máj. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

Amire Te gondolsz, az nem garancia, hanem szavatosság és azon múlik minden, hogy a kirendelt szakértő megállapítja-e, hogy a hiba már az eladáskor is fennállt. Ha elkopnak a fékbetétek vagy szétégeted a kuplungtárcsát, az értelemszerűen nem esik ebbe a kategóriába.

Az automata váltó már kicsit macerásabb ügy, itt azt kell vizsgálni, hogy a hibát az alkatrészek üzemszerű elhasználódása okozta-e, vagy már az eladáskor hibás terméket kaptál. Nyilván egy 97-es A8-ast eddigi élete során kb. hatszor tekertek vissza, gondolom most lehet benne 250e km, ami a valóságban olyan 850. Nehéz ügy ez :-(

2017. máj. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

Meg volt a tanulopénz!Legkozelebb majd addig nyujtozkodsz amig a takaró ér,és nem az lesz a legfontosabb,hogy hogy a haverok előtt fel tudj vagni egy 20éves lefongott benzintemető expremium lommal!

Nem is kell gondolkodnos semmilyen garancián.....jobb ha viszed a bontoba igy ahogy van...esetleg megcsinaltatod,de hogy te a kereskedotol se penzt se semmit nem fogsz latni az garantalt!

2017. máj. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Akkor lenne szavatosság, ha bizonyítani tudod, hogy a hiba fennált az eladáskor is. Ez egy használat során előbb-utóbb elromló fődarab, január óta eltelt négy hónap, négy hónap alatt az autóval bármi történhetett. Húszéves lefingott prémiumot bő félmilláért általában menőzni vesznek. A menőzős vezetési stílus pedig nem arról híres, hogy kíméli a váltót.

Vettél egy öreg szart drágán, széttapostad a belét, kifingott, ennyi, így jártál. Gyújtsd fel, vagy add le a bontóba és kész.

2017. máj. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 zoltan tanyi válasza:
nekemis kezd elromlani a váltom bontotat olcsob veni mint javitani vaahol adnak rá garanciát is
2017. máj. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
De honnan kellett volna tudja a kereskedő, hogy majd 4 hónap múlva el fog romlani a váltó? Vagy akár egy magánszemély? Ez így nonszensz.
2017. máj. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én a helyedben megpróbálnám egy valamire való elektromos szakemberre bizni a hibát. Mert biztos hogy nem mechanikusan ment tönkre , hanem az elektronika babrál ki veled. Ez lehet egy sima vezeték szakadás , lazulás vagy kontakt hiba is.
2017. máj. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!