Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha 2-esről gyorsulva 3-as...

Ha 2-esről gyorsulva 3-as helyett véletlenül 5-ösbe raktam, miért nem fulladt le?

Figyelt kérdés
Vagy mi történik ilyenkor tulajdonképpen? Fordítva, ha 5-ösből raknám 4-es helyett 2-esbe, mi lenne? Még most tanulok csak vezetni és nem akarom bántani az autót :D

2017. máj. 17. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Azert nem fulladt le mert mar valoszinukeg mentel olyan gyorsan 2-esbe hogy amikor 5-ösbe raktad,meg a legnagyobb fokozatban is nagyobb volt a motor fordulatszama az alapjarat!

Forditva meg nagy valoszinuseggel be sem tudnad tenni 2-esbe,ha mégis szét szakadna minden!

2017. máj. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

A sebességváltóval a motor és a kerekek fordulatszámának arányát tudod változtatni.

Egy átlag 5 sebességes kocsiban az 5. az 1:1 arány, vagyis egy motorfordulatra egy kerékfordulat jut.

Az 1. kb. 3,5:1 vagyis 3 és fél motorfordulatra jut egy kerékfordulat.


Ebből láthatod, hogy az autó sebessége és a kiválasztott fokozat együttesen meghatározza a motor fordulatszámát.

Ha a motor fordulatszáma kb. 600 alá esik, akkor lefullad.

Ha a motor fordulatszáma a tiltás felé emelkedik, akkor az nagyon káros a motornak és rövid időn belül tönkremegy.

Szerencsére a sebességváltót nagyon nehéz olyan fokozatba betolni, hogy szétpörgesse a motort.

2017. máj. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
43%

Csak egy pici javítás az utolsó válaszhoz:


Az 5. fokozat lényege pont az, hogy hosszabb legyen, mint az 1:1. 0,8 körül szokott lenni az 5-ös általában.

2017. máj. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mozgásban volt már, azért nem fulladt le.
2017. máj. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Baja ettől nem lesz, de próbálnád meg ezt az 1000 éves csotrogányommal, még ha 1 fokozatot is kihagyok, már minden baja van a motornak. Nagyon hosszú fokozatú váltója van, szinte lehetetlen vele előzni, ellenben alig fogyaszt valamit emiatt.

Lényeg, hogy ne rángasson a motor, az nem tesz jót a motortartóknak, féltengelyeknek, kuplungnak. Aztán van, ami bírja. Gyártófüggő.

2017. máj. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszi.


Persze, én sem akarom a motort tönkretenni, sőt, inkább óvni!


Ez is csak akkor fordult elő, amikor először gyakoroltam a 3-asra felváltást, akkor is véletlenül, azóta nem.


Ma meg már tolattam is és emelkedőn is mentem (és az oktató szerint elég jól)


Bárcsak már rutinos vezető lehetnék... Nna, majd egyszer. Addig is szurkoljatok :)

2017. máj. 18. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!