Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt autók eladásánál a...

Használt autók eladásánál a kereskedők többsége miért nem rugalmas az alkuban?

Figyelt kérdés
Tetszik egy autó, eljutok odáig hogy megyek megnézem mert árban is jó leírás/képek szintén elgondolkodtatóak, mikor ott vagyok szembesülök vele hogy kis karc van itt-ott, meg egy-két felverődés(feltehetőleg kavics, mert kis felületűek) 10 éves az autó, 116e km-el, és a 1,5milliós vételárból nem volt hajlandó legalább 200e ft-ot engedni, hiába kevés a km, az esztétikai hibák miatt beláthatta volna ő is.
2017. máj. 17. 21:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ő abból él, hogy olcsón vesz, drágán ad.

Majd elviszi más.

2017. máj. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Eladja másnak! Te sem vennél 200k-val drágábban és ő sem ad el ennyivel olcsóbban.
2017. máj. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert lesz olyan, aki annyiért is elfogja vinni, akkor minek kedvezzen neked.
2017. máj. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Több, mint 10%-ot akartál alkudni egy olyan autóból:


- Ami eleve jó árban van szerinted

- 10 éves kevés kilóméterrel (haha, kevésre tekerték vissza)

- 10 éves autótól teljesen normális, hgoy van rajta pár kis karc vagy felverődés. Aki azt hiszi szalonautót kap 10 évesen....


Szóval miert is kéne ennyit engednie a neppernek? Ha árában adja a kocsit a nepper 1 ft-ot sem fog engedni. Ha kiszúrod hol a bibi (ami nem egy karc egy 10 éves autónál...) akkor talán enged - vagy akkor sem, mert majd jön egy balek aki nem veszi észre.

2017. máj. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatom szerint a nepperek könnyebben belemennek abba, hogy nem az árból engednek. Én mindenfélét szoktam még kérni tőlük, az alap, hogy a vételárért névre írva kérem az autót, de kaptam már téli gumi szettet is vagy jobb rádiót, mint ami benne volt.
2017. máj. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Apró karcok, használt autónál, mint alku alap...

lol

2017. máj. 18. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

10 éves autó 116 ezer kilométerrel? Te hol élsz?

Remélhetőleg még külföldi is...

És 10 éves autónál felhozod hibának, hogy karcos? Mi ez, szalonautó? 25 ezerért körbepolírozod, aztán tessék, karcmentes.

Nem értem ilyenkor az embereket.

Ajánlom ezt a cikksorozatot, pont rólad szól:


[link]

2017. máj. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az ikyen emberektől mentsen meg az ég minden eladót...mindegy hogy kereskedő vagy maganszemely!Alkukirálykodsz a semmire......ha karc nélküli autó kell akkor a szalonba menjel ne 10 eves autokat nezegess...
2017. máj. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Csak egy klasszikust, Kroneraff Istvánt, közismert nevén Becsületesneppert tudom idézni a kérdés kapcsán:

"A magyar használtautó vásárló hülye!"

[link]

2017. máj. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A km is lehet valós, mert nekem 13 éves az autóm és 110000 van benne.
2017. máj. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!