Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nemrég óta van jogsim, viszont...

Nemrég óta van jogsim, viszont nagyon zavar ha veztetek és belebeszélnek miet kell csinálnom, mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés
Sajnos néha muszály mást akinek van régóta jogsija ,csak közben elvették neki,igy muszály nekem vinnem őt ide-oda.De egyedül szeretek menni.Nagyon zavaró ,hogy folyton dumál mindenbe.Meg azért is leszolt mert ötödszöre mentem át a forgalmi vizsgán.Minden sikerült elsőre csakez nem.Viszont több mint 3 hónapja vezetek,és soha nem volt semmi gondom.Amugy más is volt igy ,hogy a tanuló kocsiban nagyon izgult amikora vizsgája volt föleg?.De amióta a sajátomat vezetem nem vagyok ideges,és szerintem egészen jól is vezetek.De mégis hogyan lehetne megszokni ha jön veled valaki,hogy dumálnak közbe ha vezetel?
2010. máj. 16. 17:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Nálam is ez volt eleinte.Én annyit csináltam h mekérdeztem az utastól: te vezetsz vagy én ?Ugye erre a válasz h én és akkor mondtam h akkor ne szólj bele....

A másik én 1szer azt is megcsináltam h vezetés közbn félre áltam amikor sokadszorra szóltak bele , és megkérdeztem h akarsz te vezetni ? Onnantól kezdve nem volt ilyen problémám.

2010. máj. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
hibátlan forgalmival nem vihetem el az autót. apám végig sípol és picsog, amíg vezetek. egyszer behúzta a kéziféket, mert kicsi volt a követési táv, bő 50 méter és fékeztem max 40ről-.- szerintem semmi baj nincs azzal, ha beleszól, h indexelj előbb pl. nyughass.
2010. máj. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem nem mernek beleszólni a vezetési stílusomba, képes vagyok bárkit kipakolni a kocsiból.


Soha semmi olyat nem csináltam még, ami miatt kételkedniük kéne a tudásomban, illetve eddig mindenki azt mondta, hogy dinamikusan, jól vezetek (mernének mást mondani xDD nem ám.)


Ez a legegyszerűbb, még indulás előtt közlöd velük, hogy nem szeretnéd ha belekötnének mindenbe, tudod, hogy segítő szándékkal szólnak, de téged ez zavar.

Ha nem jön be, jegyezd meg, hogy félre tudsz állni, ők meg ki tudnak szállni.



21/L

2010. máj. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez 1 nagyon-nagyon nehéz kérdés.

Azért egy rutinos vezetőnek a bele-bele szólása a vezetésedbe,nem feltétlenül rossz!!!,mert lehet hogy valakinek az életét menti meg,.........majd valamikor amikor éppen szükség volt a tanácsra de csak utólag érteted meg csak a miértet,de addigra lehet hogy már késő valaki számára.

Mondok egy példát :


Vagy Rád szól a városban vagy nem egy több sávos úton hogy NE HALADJ a másik autó tükör holt-terében,mert lehetséges hogy nem lát téged ! Persze ott semmi nem történik akkor.

Máskor mikor egyedül vagy... mész az autópályán 100-130 km/h-el és egy kamion-t mellett mész folyamatosan,nem is tudva hogy a kamion vezetője nem lát téged a saját tükrében. A folytatást nem mondom ,ügyebár ha a kamion sávot vált FELÉD,elég szomorú a vég-kifejlett lesz annak függvényében hogy akkor elmondta ezt, vagy sem, hogy milyen fontos ez az aprócska momentum.


Én inkább elviseltem mások tanácsát,mint hogy tragédia legyen egyszer valamikor valaki számára,és felül kerekedtem kicsinyes önbüszkeségemen,és elfogadtam azt hogy nincs elég rutinom. Ezt persze ésszerű határokon belül tartottam,hisz én se vagyok kíváncsi egy állandóan károgóra az anyósülésen.

2010. máj. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
a 2. válaszoló vagyok. elhiheted, sok esetben a letisztázás konkrétan semmit nem ér. az oktatóm halálra dícsért, első vizsgán mentem át, a vizsgabiztos közölte, hogy nőt így nem látott vezetni, pedig 40 éve vizsgáztat... vannak olyan emberek, akiknek lételeme mindenbe belepofázni... egyszer elsütöttem, hoyg félreálltam az út szélére és közöltem az oltogató családtaggal, hogy vagy kiszáll, vagy nem hallom a hangját az út végéig... hát nem nyitott vitát...20/L
2010. máj. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én a harmadik vagyok, különbség van tanács, és belepofázás között.

Az amit te írtál, tanács volt, az viszont, hogy azzal cs*szeget, hogy állítsam hátrébb a visszapillantót, mert Ő nem lát semmit az belepofázás, elvégre én vagyok az aki vezet, nekem kell látnom.


Emellett a hangvétel sem mindegy.

A legbosszantóbb mondjuk az volt, hogy ne vezessek magassarkúban, mert lecsúszik a lábam a pedálról. Nem zavarja, hogy vezetni is tűsarkúban tanultam meg, nekem már megszokott így, de ha mást nem tud kifogásolni, majd belepiszkál a lábbelimbe, na köszi.

2010. máj. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nyilván sokat számít a hangnem, de senki ne próbáljon arról meggyőzni, hogy szarul vezetek, ha nem. és nem olyan súlyú dolgokra értem a belepofázást, hoyg pl a visszapillantóban nem látszhatsz, figyelj.a visszapillantót állítsd akárhová mert ÉN AZ UTAS nem látok. meg nekem senki se nyomogassa az ablaktörőt, meg spriccelje azt az izét amikor vezetek... nah az ilyenekt fenyítem be azzal,hogy akkor most lehet kiszállni.
2010. máj. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg, hogy te vezetsz vagy én ?
2010. máj. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

("Nekem nem mernek beleszólni a vezetési stílusomba") Ez a 3- as válaszoló szerintem el van egy kicsit magától szállva ennyi. Ja hogy 21 éves kis csx..tri még ezt nem tudtam, viszont ha beülne mellé egy nagy darab izompacsirta állítom nem lenne akkor már ilyen nagyarcoskodó, és így akkor egy csapásra megváltozna az a felállás: ("bárkit képes vagyok kipakolni a kocsiból") Én biztosan nem szállnék ki már azért sem. A kedves vegye azt is figyelembe, hogy minden utasnak más a komfort, és a diszkomfort érzete, és bizony egyszer valaki fel fogja hívni a figyelmét arra, ha valamit esetleg nem jól csinál stb. Ez a ("Ha valaki mást mer állítani...") Milesz? Vége lesz akkor a világnak? Szerintem csak azt nem bírja elfogadni, ha valaki nem azonos véleményen van vele ennyi. Úgyhogy ez a 3-as szerintem vegyen vissza egy kicsit az arcából, meg próbáljon egy kicsit felülemelkedni a túlzott magabiztosságán, és a büszkeségén. Szerintem nem áll jól neki ez a szerep. Kérdező! Szerintem előbb utóbb úgy is le fognak erről szokni a kedves családtagok.


F32

2018. jún. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ja előző voltam: a 2-es kiszállítaná még a saját apját is. Én annak az utasnak a helyében ha az anyósülésen ülnék, megállhat tőlem viszont azzal a lendülettel kapnám ki a slusszkulcsot a kormány alól és azzal szállnék ki, és ha keménykedni kezdene velem akkor...Saját kocsimból már csak nem szállítana ki, ha az lenne jól néznék ám ki mert ő vezet és ő a kocsiban a királykisasszony álljon már azért meg az a fáklyás menet!! Majd a kisasszony szépen kiszáll, ha valami nem tetszik neki nem majd ő a dirigáló, mert a volánt fogja ja, Jajj! bocs elfelejtettem, hogy itt a pina dirigál.
2018. jún. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!