Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most kezdtem el dízel autón...

Most kezdtem el dízel autón tanulni van pár dolog ami nem egyértelmű számomra!?

Figyelt kérdés

Indulásnál felengedem a kuplungot szépen lassan és mikor már levettem a lábam akkor nyomom a gázt, mikor már megy akkor gáz le, kuplung be, teszem 2-be és mérlegszerűen kell utána kuplungot felengedni és gázt adni?

Meg.. kanyarodnom kell, de vagyok mondjuk 3-ba de meg kell állnom mert stop vagy elsőbbségadás tábla van akkor 0-ba kiveszem és utána indulásnál megint a szokásos procedúra? múlthéten volt az első órám, már forgalomban vezettem, mindig mondta az oktató hogy mit csináljak, de szeretném hogy így is rögzüljön

bocsi a regényért

a különböző helyzetekben egyedül még nem tudom mit hogy kell csinálni


2017. máj. 18. 15:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Az első sor okés ,de nem kell mérlegszerűen nyomni a pedálokat . Akkor kell ha táblád van és fokozatosan csorogsz ki a torkolatból és ezzel tudod féken tartani vagy gyorsan gázt adni . Elindulásnál sem kell sok gáz 1esbe , 2esnél már nyomhatod . Megállás esetén fékezel és a kuplungot benyomod teljesen és vissza teszed üresbe nullába . Minden indulás az 1 fokozattal indul , lassú kanyarodás 2esbe történik ez 4esből és 3asból tehető vissza 2esbe .
2017. máj. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1. fogásponton nyomjuk a gázt, mert ahogy te csinálod sebváltásnál mindig rántani fog az autó.

2. menet közben nem vesszük ki sebességből!

2017. máj. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!