Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ennyire béna vagyok?

Ennyire béna vagyok?

Figyelt kérdés

Meglett a jogsim, diesel-es opel meriván tanultam az újabbikon. Ugy gondolom azt az autót nagyon könnyű volt kezelni nagyon szépen tudtam vele menni. Barátomnak fiat tipo 1.9 szintén diesel. Azzal is elég jól tudok menni már most.


Viszont a szüleimnek suzuki swift van, a régebbi típus. Benzines.

Az a problémám hogy ezzel nem tudok már olyan szépen menni mer rángat az autó mikor 1-2-be váltok és elég nagy félelmet kelt bennem. Hiába adok nagyobb gázt(apám tanácsára) vagy hiába próbálom finomabban kezelni a kuplungot berángat az autó elég rendesen és ez zavar. Neki is be szokott azt mondta de nem ennyiszer, tesom szerint se a legjobb és apám is mondta hogy a tárcsák el vannak kopva de azt nem cseréli ki mer drága. És ő tud vele menni igy is..de én nem tudok és oké rendesek a szüleim mer mindenbe segítenek ahogy ebbe is próbálnak hogy legyen rutinom mindig mondják vigyem

el menjünk gyakorolni stb..De én igy nem akarok.

Most azér rángat be mer van valami baja az autónak pl a tárcsa, vagy mer egyszerűen b@lf@** vagyok én is meg a volt oktatóm is ahogy ő mondaná mer ma már kiabálásig fajultak a dolgok vezetés közbe. Nagyon erőltetik hogy menjek menjek de nem

értik meg hogy nem tudok egyből megszokni egy ilyen rángatós autót.Erre annyit mondanak gyakoroljak.. en tenyleg próbálkozom de ugyan ugy berangat minden egyes alkalommal.



2017. máj. 18. 18:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Milyen tárcsa?

Mert se féktárcsa, se kuplungtárcsa miatt nem igazán rángathat, inkább lambdaszonda ilyesmik.


Egyébként meg még több gázt kell adni. Sajnos az ostoba oktatók belenevelik minden tanulóba, hogy gázt nem szabad nyomni, szép lassan kell indulni, gurulni. Aztán utána kezdődnek ezek a gondok. Bátran nyomd a gázt és kész.

2017. máj. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

kuplungtárcsa van el kopva azt mondta.

de most jutott eszembe hogy azt azer

mondta mer magasabban van a fogaspontja.

2017. máj. 18. 18:46
 3/10 anonim ***** válasza:
Én naponta vezetem a Swiftemet és rángat már mióta megvan, másfél éve. Ezek szerintem ilyenek, nem nagyon jók 1-ből kettőbe váltásnál szerintem típushiba lehet. Ha nincs hangja a kuplungnak akkor nincs gond vele.
2017. máj. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Értem.

Nincs hangja a kuplungnak, most volt bowden csere.

2017. máj. 18. 18:55
 5/10 anonim ***** válasza:
ja és én kuplung csere, vezérlés csere után vettem át a Swiftet, szóval biztosan típus hiba lehet a rángatás, nekem sokat mondták, hogy béna vagyok, meg ilyesmi, mégis 1.5 éve így jár a kocsi és nincs semmi baja.
2017. máj. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hm értem.

Az a baj hogy nem szívesen vezetem igy, mer ilyenkor megijedek.

Persze most en leszek a béna a csaladba aki nem tud vezetni ..

2017. máj. 18. 19:00
 7/10 anonim ***** válasza:
Meg ha beadja az unalmast a kinyomócsapágy Te leszel a hibás.... én már régóta azt hallgatom, hogy szétbabráltam a kuplungot, holott úgy vettem át majd 250 km után adta be az unalmast és onnét számolom a kilométereket és a hónapokat :)
2017. máj. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne ijedj meg, ennyi a dolog.

Ez egy motor. Nem egy egyszerű kis bicikli, amin van 15 alkatrész és kész. Itt nagyon sok alkatrésznek kell egyidőben pontosan a helyén lennie ahhoz, hogy jól menjen minden.

Ha már nem a gyári állapotú a kocsi (hiszen ezeket a Swifteket - ha jól tudom - 2002-ig gyártották), akkor előfordulhatnak ilyen dolgok.

Nem egy finom műszer, arra akarok célozni. Ha berángat? Hát rángasson. Miért zavar? Majd úgyis megszokod, ha rávisz a kényszer hogy sokszor kell vezetned.

Ne ijedj meg, ennyi lenne a szövegem mondandója :D

Amúgy én is ilyen Swiften tanultam 2 éve, de annak semmi ilyen gondja nem volt.

20/f

2017. máj. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Persze #8, a glx Swift nem rángat a gl rángat. TAPASZTALAT!!!!
2017. máj. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mindegy ez van ezt kell vezetni :D ..
2017. máj. 19. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!