Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerül a rally autó...

Mennyibe kerül a rally autó átépítés?

Figyelt kérdés
Egy Dacia 1310-esről van szó, pályára szeretném használni és olyan átalakításra gondolok ami után le lehet rally autóként vizsgáztatni. Ez mennyibe kerülne? Átépítés után közforgalomba használhatom?

2017. máj. 18. 19:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ülök a gép előtt és bámulok magam elé! Mikor már azt hittem mindent láttam itt amit csak lehet. Valaki bekérdezi, hogy licenses rally géppel közúton....
2017. máj. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%

Úgy tűnik, nagy a zavar!

Van olyan autó, amit pályázásra építenek át, és van olyan, amit rallyra. A két átalakítás nagyon különbözik, és nincs közöttük oda-vissza átjárhatóság.

Arról ne is beszéljünk, hogy Dacia 1310-ből egyiket sem.

Ez még viccnek is elfogadhatatlan.

2017. máj. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%
Amikor az ember azt hinné nincs lentebb,mindig kiderul hogy van.....egy daciabol rally epites....kb mint simsonbol tengeralattjarot....
2017. máj. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Az alaphiba ott van, hogy a rally nem az a sport, ahol a mennyibe kerül kérdés megengedhető.


Másrészt meg a Dacia már csak mellékes. :D

2017. máj. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Renault 12-ből épült anno rallyautó, ennek a licence alapján készült a 1310. Most ezen nevetünk, de az első VFTS-ek a 70-es évek végén 140 lóerő körül voltak, a R12 Gordini 125-öt tudott, egy Kadett GT/E meg még ennyit sem :D
2017. máj. 19. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

John_McClane!


De ezeknél nem is úgy kezdődött, hogy számolgatták mennyiből is jönne ki, meg jó lenne ha óccsó lenne meg kapna rendszámot is.

2017. máj. 19. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Tavaly egy projekt végett voltam Nagyszebenben (Sibiu) és belecsöppentem pont egy Historic futamba, ahol természetesen voltak Daciák is, főleg az első szériából. Volt ami gyári(as) volt, volt ami rallyeautónak volt megépítve. Szerintem ha az alap jó állapotú, akkor is több millió forint vagy annak megfelelő más fizetőeszköz kell a kmnplettírozáshoz. A homológ bukóketrec és a karosszéria megerősítése több százezer, nyilván lakatolást nem számoltam. Kell rá egy festés, ami ha igényes , hasonló nagyságrendekben van, homológ ülések, tűzoltórendszer, kormány, sisaktartó, szintén érvényes holológ övek (!). Ehhez jön a futómű, meg természetesen a motor-váltó-kihajtás trió és gondolom egy pár szép korabeli kieg. fényszóró sem árt meg egy jó kipufogórendszer (hengerfejtől). Gépjönyveztetni kell az erre vonatkozó FIA homologizációs lap szerint. Kap egy SP rendszámot és kész a historicos rallyautód.

Valamivel talán Ololcsóbb pályaautót / hegyiverseny- autót csinálnod annyiból hogy pl elégy egy ülés, illetve nincs forgalmi rendszám, de gépkönyv kell. A versenyek jellege miatt csak zárt pályán járnak. A motorját jobban lehet faragni ha olyan csoportban megy, igaz ezek a halálukba forgatott Skoda Rapidok meg 130RS-ek hegyen is általában versenyenként revíziózva vannak, Ha ilyen ambícióid vannak lehet csinálnék egy Dáliát, amúgy úgy rémlik anno volt turbós B csoportos proto is belőle csak gondolom semmi se lett aztán a projektből.

Ha működő, stabil versenyautót akarsz ami nem egy széria 1310-es becsövezve, az mindenképpen sokba kerül, a hansúly az autósporton van, nem azon hogy Dacia mert ahogy itt írták minden drága és spórolni nem érdemes, ha komolyat szeretnél. Remélem tudtam segíteni

2017. máj. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Bocsi a helyesírásért csak telefonról küldtem és nincs idegrendszerem korrigálni
2017. máj. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
27%
A hivatalos raliautoval siman kozlekedhetsz kozuti forgalomban. Van rendszama ugyanis.
2017. máj. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Kétféle ember bír ekkora marhaságot kérdezni:

Egyik, akinek nincs sem autója, sem jogosítványa, és a legalapvetőbb szabályokkal sincs tisztába.

Másik, aki unatkozik és trollkodik.


Egyikkel sem érdemes foglalkozni. :(

2017. máj. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!