Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorkerékpár szállítása...

Motorkerékpár szállítása "hagyományos" utánfutón?

Figyelt kérdés
Sajnos lábon nem tudom elvinni mert 450 km-ről van szó. Valaki csinált már ilyet? Hogy kell rögzíteni a motort egy ilyen utánfutón?
2017. máj. 19. 17:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Van sok koncepció rá, én azt tudom elmondani, ahogy én szoktam - nem ejtettem még el motort, pedig párat már cipeltem (maximum 220 kilóig), igaz a legnagyobb táv egy fél országnyi (Dunaújváros-Sopron) volt, WagonR+ mögé kötött kölcsönutánfutóval.


Én úgy csinálom, hogy a motort egy pallón feltolom az utánfutóra: lényeges, hogy elég hosszú legyen, ne kelljen átlóban lennie, hanem párhuzamosan a vontatmány hossztengelyével. Ahogy felálltam az utánfutóra előremegyek teljesen az első faláig, a kerék érjen neki. Valaki segít megtartani a motort függőlegesben, mert a középtámaszt nem hajtom le, hanem elkezdem rendes méretű (széles, erős fémrészekkel szerelt) spaniferrel a motor lekötni.

Elől elindítok egyet úgy, hogy előre és lefelé húzza a motor elejét, a villanyaknál vetek rajta egy hurkot, és szintén előre-lefelé haladva fűzöm rá a spaniferre a feszítős részt. Utána lehet feszíteni, cél hogy az első teleszkóp összerugózzon némileg, ezzel a motort lefesztítve az utánfutó aljához, miközben a motorkerékpár függőleges marad. Ez a hurok miatt nem biztos, hogy elsőre sikerül, esetleg lehet kicsit döntött pozícióból indítani a feszítést.

Ha esetleg fa lenne az alja, akkor lehet túlbiztosítani tetőléc-darabok kerék mellé szegelésével, de az nem szükséges.

Utána hasonló elven jöhet a hátulja, a segédvázon, valahol a hátsó rugóstag(-ok) közelében átfűzni, a vázra lehetőleg hurkot vetve, szintén lefelé húzatva. Itt én nem szoktam átlósra csinálni, elég ha lefelé húzza: az eleje úgyis erősen rögzít, itt elég ha nem tud elpattogni.


Láttam ugyanezt a megoldást leengedett középtámasszal, kicsit furcsán néztem, hogy vajon mi az elképzelés mögötte: a középtámaszon előre-hátra akar billegni, szóval nehezebb lerögzíteni úgy.


Ha idomos, akkor komplikáltabb a szitu, talán az alsó villakiflihez hozzá lehet férni úgy, hogy menet közben nem dörzsöl a spanifer lyukat az idomra...


Motoros fórumokon nem néztél körül? Szerintem ezt biztosan más is kérdezte - esetleg célszerű elolvasni több megoldást, aztán használd amelyik Neked szimpatikus.


És a kérdés: milyen motor? :D

2017. máj. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet bérelni direkt ilyen motorok szállítására való utánfutót, azon nagyon egyszerű rögzíteni.
2017. máj. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1.: Köszönöm szépen a részletes leírást. Tehát ha jól vettem ki, akkor húzzon lefelé és előre is,meg persze oldalirányba, hogy ne tudjon billenni. Ha rá ülök amíg kötözik az gondolom már elég lehet, hogy feszítse a teleszkópokat. :) Ja, igen és a főkérdésre a válasz: Yamaha MT-03 :)


2. tudom hogy lehet bérelni, tőlem legközelebb 80km-re 4000/nap- ért. nekem 1 hétre kell...

2017. máj. 20. 06:55
 4/7 anonim ***** válasza:

#3 - ahogy fent áll a motor, kerekével nekitámaszkodva az első "falnak", onnan ha a villanyaktól kb. az utánfutó első sarkaihoz húzva jó kb. az irány. Úgyis az adja meg, hogy hova tudod rögzíteni a spanifert.

Ha olyan csodás, modern valamit vontatsz, hogy vannak rakományrögzítő szemek a padlójába süllyesztve, akkor azok is kiválóan megfelelnek.


Viszont annyi nem elég, hogyha csak ráülsz. Húzzátok össze a spaniferrel a rugóstagot bátran, hogy tényleg feszüljön és akkor nem ugrál el. A gyakorlatban ez centiket jelenthet - az MT-03-nak úgyis van 130 mm rugóútja, abból lehet húzni bátran.

Ha lazára hagyod az első oldalterhelésnél elfekszik és összeveri magát az oldalfallal - már ha van, mert ha nincs, akkor meg ki tudja mi fogja meg.

Persze kell ehhez rendes spanifer is, ami a fém racsnis 800kg/1t terhelhetőségnél kezdődik.

Lekötésnél érdemes figyelni az élekre és a spanifer elvezetésére, hosszabb távon kidörzsölődhet, ilyen 450 km hosszon akár a szakadásig is.

2017. máj. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azt hiszem ilyen sima fapadlós utánfutó, öröm, hogy van rajta magasító, szóval kiesni nem fog a gép :) Akkor spanival nyugodtan feszítsem a hátsó rugóstagot.. Mégegyszer köszi!
2017. máj. 20. 21:44
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, nyugodtan feszítsd elől és hátul is.
2017. máj. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Felvetődött még egy kérdés.. Valami ötlet, hogy hogy tegyük fel az utánfutóra? Elvileg csak ketten, talán max 3an leszünk.
2017. máj. 22. 07:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!