Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most voltam olajcserén,...

Most voltam olajcserén, olajsár alapján több van benne?

Figyelt kérdés

Most voltam olajcserén, szerelő azt mondja, hogy amennyi olajsarat látott az alapján nem 150 ezer van a motorban hanem legalább 250.

De ha csak leengedte a régi olajat akkor hogy látott olajsarat? Vagy az kijön belőle valamennyi? Gondolom nem szedte szét 1 óra alatt a kocsit.


2017. máj. 20. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Az olajsár nagyrészt az olajteknőben rakódik le. Nem kizárt, hogy egy óra alatt azt is levette és visszaszerelte, bár egyszerű olajcserénél nem szokás ilyet csinálni.

Viszont a betöltőnyíláson benézve is lehet látni olajsarat, mert a vezérműtengelyen és a szelepemelőkön is le tud rakódni. Igaz, én nem mernék csak egy ilyen bekukkantás alapján ennyire konkrét véleményt formálni, mert a tapasztalataim szerint 50 ezret futott motorban is lehet gusztustalan olajsár, ha a tulajdonos az "aó, há' ez új óttó, ebbe csak tankolni köll" alapelvet követte, esetleg elhitte a gyártók 30 ezres csereperiódusról szóló meséjét.

2017. máj. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az olajsár nem csak kopadékból áll, hanem a bekerült szennyeződésekből, az olajból kicsapódott összetevőkből is. Ha sokszor halogatták az olajcserét (ehhez elég csak betartani a hosszú csereperiódust), akkor kevés kmnél is lesz mit kipucolni a motorból. Az olaj minősége is sokat számít. Ha spórolásból nem jó minőségű, vagy annak hitt, de hamisított olajat használtak benne, akkor is előfordul több olajsár már 200 ezer km alatt is.

Ettől függetlenül, ettől még lehetett óra visszatekerés, ezt máshogy is ki lehet biztosabban deríteni. 250 ezer kmrel is lehet jó az az autó, csak az értéke alacsonyabb. Ha kiderül, hogy nem 150, hanem 250 ezer km van benne, akkor kérhetsz árkompenzációt.

2017. máj. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1 éve van meg a kocsi. Különösen nem izgat, hogy valójában mennyi van benne, mert évi 10-12 ezer km futással nekem arra az 5-6 évre amire tervezem, kitart remélhetőleg motorhiba nélkül. Én márkás Castrol Edge olajat rakok bele de fene tudja hogy előző tulaj mit rakott bele. Következő olajcsere előtt érdemes valami olajsár tisztító adalékot venni?

[link]

2017. máj. 20. 11:42
 4/6 szántóvető ***** válasza:
ez érdekes,ezek szerint már cseréltél olajat korábban mikor megvetted.és még mindig szennyezett az olaj?ahogy fentebb is írták,az elhanyagoltság is okozhatja a szezzenyődést ami pedig nem Km-függő(pl elspórolták a szűrőcserét.esetleg te sem cseréltél?)
2017. máj. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 JulesTS ***** válasza:
Ahogy irtak elottem, az olajsarbol nem lehet megallapitani, hogy mennyit futott a motor (nekem volt 500ekm-t futott autom aminek a motorjaban nem volt olajsar). Az olajsar inkabb a rossz minosegu olajra, vagy nem rendszeres/hosszu olajcsere periodusra utal. Egyik se vet jo fenyt az elozo tulajra...
2017. máj. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 kiitos ***** válasza:

A rossz minőségű motorolaj lerakódásokat okoz .

Egy jó fajta olaj tisztán tartja a motor belső részeit, oldja és lebegteti a "ganét", nem engedi lerakódni.

A régi tulaj által használt olaj lerakódásait oldja le az új olaj, és ezért a sok trutymó.


Lehet hogy így néz ki a Te motorod is , látható ha leveszed a szelepfedelet.

[link]

2017. máj. 21. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!