Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire szabad keverni a...

Mennyire szabad keverni a motorolajokat?

Figyelt kérdés
Van 2L mannol 10w40 és 2L tescos valami 10w40 olajom. Ha összeöntöm olajcserénél a 2őt az gond lehet utána. Suzuki swift2-be lenne olajcsere.
2017. máj. 24. 12:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Összeszabad,ha mondjuk : Bográcsozásnál akarod gyorsan a tüzet elkészíteni,és locsolod vele.


Egyiket se tenném autóba,nem hogy mindkettőt.

Egy 4L 10w40 Eneos olaj 5 e ft.

Melyik az olcsóbb motorcsere+munkadíj és anyagköltség ,vagy 5 ezres rendes olaj?

2017. máj. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Es a legszomorúbb hogy aztan majd az ilyen autok lesznek úgy hirdetve hogy rendszeresen karbantartott nem dohányzó női tulajotol stb stb.....

Mar csak azt nem tudom minek kell auto egy olyan embernek aki egy ennyire alapvető dologra mint az olajcsere is sajnalja a pénzt és/vagy szerinte "jóvanazúgy".....

2017. máj. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tehetsz bele trafóolajat is ennyi erővel.
2017. máj. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Nyugodtan. Hosszú úton amikor elenőrízük az olajat és látjuk , hogy kevés a legelső helyen veszünk hozzá amivel pótoljuk.

Nem pont azt a tipust fogod kapni.


De minimum mind kettő legyen vagy ásványi vagy fél szint vagy szintetikus.

2017. máj. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát 4-es remélem tőled sosem veszek kocsit...


Soha nem találomra öntjük az olajat, hanem számon tartjuk, mi van benne, és UGYANAZT TESSZÜK BELE!!!


Kérdező: Pont egy Suzukival zsidóskodsz? Gyakorlatilag semmit nem kell rá költeni, csak az olajacserét!


Én a 20 éves suzukimba is Total Quartz 9000-t teszek, és szigorúan 10ezrenként cserélem...

Ne legyél már ennyire igénytelen! Vagy akkor járj gyalog...

2017. máj. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem ajánlatos, keverni a különböző motorolajokat.
2017. máj. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szerintem a márkabeli különbségek nem hinném hogy nagy problémát okoznak,mármint én utántöltésre gondolok....de ez hogy fele fele arányba menjen bele nem is értem mi az értelme.Én Motul olajat használok most. Előtte liquiy moly volt amire rá kellett töltenem mert a szerelő eléggé keveset töltött bele,szinte csak minimumig aztán a turbódízelnél azért kicsit fogyott és jelzett is és én akkor Totalt töltöttem rá.Szerintem sem ártana valami normálisabb olajat tölteni bele.
2017. máj. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!