Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nektek is nehéz volt megszokni...

Nektek is nehéz volt megszokni a saját, otthoni autót a tanulóautó után?

Figyelt kérdés
Kb. 1 éve járok vezetni mert a suli miatt eléggé elhúzódott. Nagyon élvezem, szeretek vezetni és jól is megy, hamarosan megyek vizsgára. Nekem maga az autó is tetszik, kényelmes, könnyű vezetni, normálisan ki lehet látni belőle stb., nyilván már megszoktam. Tegnap apukám elvitt vezetni, hogy gyakoroljuk a parkolást meg a mi kocsinkat is kipróbáljam, de nem hogy parkolni nem tudtam vele, hanem még elindulni sem...Folyton lefullasztottam szegény autót, nem tudtam normálisan irányítani és eleve furcsa, hogy minden máshol van és mindent "máshogyan"kell csinálni (itt arra gondolok, hogy például más a pedálok érzékenysége, nyilván más az autó mérete és erre is oda kell figyelni stb.) azt se tudtam, hogy hová nyúljak. Én egy új dízel B-osztályos Mercedesen tanulok vezetni, nekünk pedig van egy több mint 9 éves benzines Toyota Corollánk. Az elején tök motivált voltam mert szeretek vezetni és úgyis meg kell tanulnom a mi kocsinkon is, de végül ezt a motiváltságot elvesztettem és most már szívem szerint soha többé nem ülnék vissza abba a kocsiba.... Korábban sosem vezettem ezt az autót, így nem is azt vártam, hogy majd "hú de jó lesz", gondoltam, hogy bénázni fogok, de apukám is nagyon kiakadt rajta meg tényleg láttam rajta, hogy rosszul van attól, amit művelek. Pedig ez máshogyan nem fog menni, csak gyakorlással, de így már nagyon nekem sincs kedvem hozzá, pedig azért ahhoz drága a jogosítvány, hogy csak betegyem a fiókba és ne használjam. Nektek is nehéz volt megszokni az új autót?
2017. máj. 24. 21:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt nehéz, mindegyik benzines volt. De az elején még természetes, hogy másik autó vezetését szinte újra kell tanulni. Pár év múlva már bármilyen kocsiba beülsz lazán mész vele.
2017. máj. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Fura volt de nem volt nehéz megszokni.

Kb 3 éves autón tanultam a mi autónk meg már 11 éves volt. Az dízeles volt és kicsi, a miénk nagy és benzines.

2017. máj. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Összesen vizsgával együtt 3 órát vezettem anno. Igazából a tanuló autót kellett ennyi idő alatt megszokni, mert az Skoda 105 volt, otthon meg Wartburgon tanított meg apám vezetni.

:D

2017. máj. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kezdőként azért bármilyen autóból átülni, bármilyen autóba szokatlan és furcsa. Sőt, még nagyobb, több éves tapasztalattal is. Máshol fog a kuplung, más az autó dinamikája.

De dieselen tanultál, utána a benzines még furább.


De azért hamar megszokható, de az első pár km-en érdemes különösen odafigyelni. (Ez a táv és idő a tapasztalattal csökken, hogy mennyi kell.)

2017. máj. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is kisse nehez volt. Anno egy 1.7 diesel G Astran tanultam vezetni, eleg jol ment, nagyon kenyelmes volt, majd mikor meglett a jogositvany, atultem fater 1.6-os benzines Dacia Novajaba. Kokemeny volt a kuplung, mocsok nehez a valto, alig kaptam a kettest, alig fordult a kormany, nehezen indult az auto es igy tovabb. De eltelt kis ido es belejottem. Manapsag napi szinten valtogatok benzin es diesel, hatch es kisbusz, jobb es balkormanyos auto kozott es semmi gond. Tapasztalat kerdese az egesz, nincs miert ezen stresszelni. A Corolla amugy is egy jo auto, nyilvan "visszalepes" egy B Mercihez kepest, de hamar megszokhato es praktikus kis jargany.
2017. máj. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Dízel II Golf után 120-as skoda...

Borzalmas volt.


Én utólag azt mondom, nem engednék dízel autón tanulni. Nem tanulsz meg semmit.

Gyakorlatilag úgy lehet csak lefullasztani, hogy oldalra lekapod a lábad a kuplungról.

Fogásponttól lassan kuplungolva a tanuló dízel autó gázadás nélkül megindul, az emelt alapjárat miatt.


Eleve nem is jól tanítják a nebulókat. Fogáspontig gyorsan, ez eddig ok, fogásponttól lassan, majd felengedett kuplungnál a gáz.

Pedig arra kéne tanítani őket, hogy már fogáspontnál nyomom a gázt.

Aztán beül egy benzines autóba a fiatal és csodálkozik erősen...

Tudom, saját magam is így jártam. :-)


Elárulom neked az én 116 lóerős, nagy dízel kocsimmal sem tudnál elindulni gáz nélkül, mert nincs megpiszkálva az alapjárata.

2017. máj. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A vizsga előtti napokban kipróbálni azt, hogy másik autóval hogy megy a vezetés, kb arra jó, hogy elegye az önbizalmadat, elbizonytalanítson - tehát nem jó ötlet.

Természetes, hogy különbségek vannak az autók között, még a gyakorlott vezetőknek is kell bizonyos idő, amíg megszokja, hogy megy a másik autó.

A kevés dízeles gyakorlattal szinte biztosra vehette volna édesapád, hogy a benzinessel gondban leszel, nem parkolásokkal kellett volna kezdeni az ismerkedést

2017. máj. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hány órát vezettél eddig, ha már 1 éve jársz? 300-at?:O


Egyébként nem volt nehéz. Csak azt a baromságot kell elfelejteni amit az oktatók sulykolnak, hogy nem lehet gázt adni elinduláskor

2017. máj. 25. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

40-50 órát vezettem kb., tehát nem olyan sokat. Írtam, hogy a suli miatt elhúzódott mert nehéz volt összeegyeztetni az órákat, és az oktatóm is tele volt, az elején is 3 hónapot kellett várnom mire bekerültem.

Egyébként engem a dízelen úgy tanítottak, hogy gázzal indulunk, de bizonyos esetekben anélkül is lehet, ez ott nyílván működik is. Azt az autót tényleg könnyebb vezetni olyan szempontból, hogy szinte lehetetlen leffullasztani, amit az egyik hozzászóló is írt illetve én ahhoz már hozzászoktam, hogy mi hol van, mit hogyan kell úgyhogy arra már nem kell odafigyelnem, hogy mit csinálok, hova nyúlok itt pedig minden más volt. A váltót, a kormányt is nehezebb volt mozgatni, a pedálok pedig sokkal érzékenyebbek voltak, úgyhogy ez így nagyon furcsa volt... Magától a vezetéstől nem ment el a kedvem, a Mercedesen a vizsga is menni fog, de a saját kocsinkkal azért meg fog gyűlni a bajom....

2017. máj. 25. 07:12
 10/10 anonim ***** válasza:
50%

Benzinesen megtanultam vezetni itthon, még egy karburátoros autón, manuális szivatóval. Aztán Dízel tanulóautó, majd családi modern benzines, semmi különbség, tanulóautón is ugyan úgy kellett gázt nyomni induláshoz, és nem okozott problémát utána egy benzines sem.

Nekem mondjuk nem a kuplung okozza a legnagyobb fejfájást ha beülök egy autóba, a fék teljesen más, és az szerintem sokkal fontosabb, nem mindegy hogy az autót 4 nagy tárcsafék állítja meg vagy 2 tárcsa meg 2 dob amik még kicsik is.


ja 6-os, 115 lovas dízel az én autóm is, kettőbe gáz nélkül, 3ba kis gázzal nem órákig engedve a kuplunot bármikor elindulok, és az alapjárat is normális.

2017. máj. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!