Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Utólag LED-esített rendszámtáb...

Utólag LED-esített rendszámtábla világításért büntet a rendőr?

Figyelt kérdés
Úgy tudom hogy a jogszabályok szerint nem szabad a hagyományos izzót LED-esre cserélni a rendszámtábla világításban. Arra lennék kíváncsi hogy a rendőrök mennyire foglalkoznak vele, valakit büntettek-e már meg kimondottan ezért.

2017. máj. 29. 19:27
 1/10 anonim ***** válasza:

nem jellemzo, ez zavarja oket a legkevesbe


bar buntethetne...


ha parazol akkor melegfenyu ledet rakj be

2017. máj. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
mindenre kell elvileg műbizonylat
2017. máj. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Elvileg büntethet ,mert megváltoztatod a gyári állapotot,gyakorlatilag nem teszik mert semmi értelme. Látszik a rendszám fehér a fény nem kék meg zöld , szóval nincs is miért büntetni.
2017. máj. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ha van a leden egy nagy E betű akkor használhatod forgalomban is, nem kell hozzá műbizonylat. Ha nincs rajta akkor offroad, de nem hiszem, hogy rendőr csavarhúzóval neki esne, esetleg műszakin elképzelhető, hogy megnézik.
2017. máj. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
18%
Utolsó ez baromság. Ha az autót gyárilag nem gyártották LED-es rendszámtábla világítással akkir utólag sem kehet olyanra alakítani. Nem az E betű léte vagy bem léte a döntő
2017. máj. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
mire gondolt a kérdező? szofita foglalatú led izzóra?
2017. máj. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha nincs valami extrém színe (kék, zöld, lila, stb.) akkor a kutya nem fog foglalkozni vele.
2017. máj. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

6. válaszadónak:


T10-es izzóval van gyárilag megoldva, az izzó pont a búra felé néz. Egy 'előre' világító LED-es izzóra gondoltam hogy kicserélem.

Hasonló, mint ami ebben a videóban van:

https://www.youtube.com/watch?v=MuHfJXWxEho

2017. máj. 29. 21:52
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, úgy döntöttem hogy bele merek szerelni LED-es izzót, mivel úgy néz ki nem igazán törődnek vele a rendőrök.
2017. máj. 29. 21:53
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha kötözködő kedvű rendőrrel futsz össze, akkor beleköthet. De gyakorlatilag nem szoktak vele foglalkozni. Rengeteg autón látok utólag ledesített rendszámtábla világítást. Ezek közül is sokan a pár száz forintos olcsó kínai no-name ledeket veszik, amik megfelelő hűtés hiányában a folyamatos üzen közben elkezdenek vibrálni, villogni. Ez már inkább gáz kategória szerintem, inkább járnék sima izzószálas rendszámtábla világítással. Vagy ha mindenképp ragaszkodnék a ledhez, akkor nem sajnálnék pár ezer forintot egy normális Osram ledre. Az meg már más kérdés, hogy én azért egy fillért sem adnék, hogy más jobban le tudja olvasni sötétben a rendszámomat.
2017. máj. 30. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!