Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nyári gumit mikor szoktátok...

Nyári gumit mikor szoktátok cserélni? 9 évesen már veszélyes járni vele, ha a futófelülete még jó? Sérülés nincs rajta. Négyévszakos gumit érdemes lehet venni rá? Ha igen melyik fajtát?

Figyelt kérdés
2017. jún. 1. 17:03
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
5-7 éves korára a legjobb gumi is felkeményedik, elveszti a tapadást, elkezd repedezni. 9 évesen konkrétan már életveszélyes.
2017. jún. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Ha garázsban tarrott a kocsi, akkor a 9 éves nyári gumi még nem vészesen öreg. Az öregedés inkább a télinél fájó dolog.

4évszakost semmiképp ne vegyél.

2017. jún. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

2009-es év végi gyártású Goodyear (tehát nem olcsó kínai) gumim volt, ami 2010 tavaszán került felszerelésre. Az autóm mindig garázsban áll, nem aszalom kint. 2016-ban, tehát 7 évesen, 6 szezon után dobtam a kukába.

A profilmélység bőven megvolt, mér 3-4mm minta volt rajta, de már az árkokban mikrorepedések voltak rajta.

Intenzív esőben, autópályán már fel-felvillant néha az ESP lámpája. Ezért nem akartam kockáztatni, vettem újat.

A téli gumim Michelin, 2012 év végi. Most tavasszal leszerelésnél már ezen is láttam egy-két apró kezdődő repedést. Talán még egyszer felrakom és kuka az is.


5-7 évnél tovább nem nagyon bírják ezek.

2017. jún. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, 9 évesen már valószínűleg kukás. Kis futás és főleg városi használat esetén szerintem már vállalhatók a jobb négyévszakosak. Michelin Crossclimate és Vredestein Quatrac 5 talán a legjobbak most a piacon. Szerintem annyit érnek, mintha két kínai garnitúrát tartanál, amit sok autón látok.
2017. jún. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ne a gumin spórolj. Ha már csúszik

vagy repedezik, azonnal csere.

Ha gumira ninvs pénz, akkor add el az autót, ne beszélyeztess másokat.

De egy keveset futott nyári gumi 7 évet simán kibír ridegtartásban is.

2017. jún. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A szüleim évi 2-3ezer km-ert mennek csak de 8 év után nekik is mondták kukák a gumik, mert repedezett, hiába volt bőven még mélység jó. Illene lecserélni.
2017. jún. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Évi 13k km-el kb. 5-6 évet bír a nyári. A téli az érdekes, mert már 8 év körüli, de se nem kopott, se nem repedezett. Valószínűleg azért, mert időben nem homogén a futás, azaz télen alig megy a kocsi, ill. mindig kvázi fűtött (>5C) garázsban áll.
2017. jún. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!