Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Okozhat vezérműtengely kopotts...

Okozhat vezérműtengely kopottsága olajnyomás problémát alapjáraton?

Figyelt kérdés
sziasztok! az a bajom ami sok peugeot tulajdonosnak, hogy alapjáraton néha bejelez az olajnyomás lámpa! mérettem olajnyomást is az eredmények alapjáraton azaz 750 fordulaton meleg motornál 0.8 bar 2000 fordulatnál pedig kb 3 bar a nyomás. továbbá a motornak csúnya hangja nincs (picit kattog az egyik hidrotőkém valszeg) megy jól, könnyen gyúl hidegen melegen! vagy lehetséges hogy nem bele való olaj miatt van ez? most motul synergie 6100 5w40 van benne (total való bele) ? ennek az olajnak gyengébb a viszkozitás indexe (olvastam róla azért vagyok ilyen okos :D ) 164 talán a totálnak meg 172. ez okozhat ilyen hibát vagy hengerfej csere lesz fordulaton ilyen jó eredményekkel is? köszi annak aki segít!

2017. jún. 1. 17:48
 1/5 A kérdező kommentje:
ja bocsánat kfu 1.4 16v motorról van szó (olvastam hogy ez a típus kifejezetten érzékeny erre a hibára de reménykedek hogy nem ez :)
2017. jún. 1. 17:50
 2/5 anonim ***** válasza:
63%
Sem a vezérműtengely sem az olaj nem okozna ilyen gondot. Sajnos ebből szerintem bontás lesz, anélkül nem hinném, hogy ki lehet deríteni a hibát.
2017. jún. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
Az a motor híres az olajszivattyú meghibásodásáról. Fb-n a 307 klubban nem egy ilyennel találkoztam már. Valószínű nálad is az lesz a gond.
2017. jún. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot de már cseréltük azt is! Fordulaton visszakaptam a gyari erteket de alapjaraton nem valtozott semmi!
2017. jún. 2. 15:21
 5/5 anonim ***** válasza:

Alapjáraton mekkora nyomász szeretnél? Mekkora gyárilag?

0,8 bár teljesen megfelelő a legtöbb autó számára.

2017. jún. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!