Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy Opel Astra F 1.6 16 V...

Tomas1989 kérdése:

Van egy Opel Astra F 1.6 16 V Benzines 1995.11. évjáratú járművem. A motor szivató közben nagyon be remeg, milyest a szivató le áll a remegés is abba marad. Köszönöm előre is a válaszokat és a segítséget. Mi lehet a hiba oka?

Figyelt kérdés
Már cseréltem gyertyát, gyujtó kábelt, illetve a motor kb 3 hónapja volt cserélve a szelep szár szimeringek és kipufogó szelepek és a szelepfedél tömítés cserélve. Egyébként a gép úgy megy mint "újkorában". A szerelő szerint a motor tartó gumi bakok is rendben vannak. Ha valaki találkozott már hasonlóval kérem jelezze, illetve ha van ötlet, bármi akkor kérem írjon. (Ha nem találok választ a következő csere a motor tartó gumibak lesz. )

2017. jún. 3. 11:20
 1/3 Vida Sándor ***** válasza:

X16xel?

Biztos, hogy a motor remeg be? Amúgy tele van rakva mindenféle érzékelővel. Légtömeg mérő, légtömeg mérő ellenőrző, egr, lambda szonda, forgás érzékelő,kopogás érzékelő, szekunder szivattyú, és miegyebek.

A szekunder szivattyú az autó bal első sárvédője alatt van, és csak addig működik, amíg a szívató rajta van. Utána leáll. Az a célja, hogy levegőt pumpál a kipufogó rendszerbe a katalizátor védelme érdekében. Nekem az a gyanúm, hogy ez piszkálhat bele.

De nálam gyakori gond a kontakt hiba. Mivel a jeladók nem mindig adják le a megfelelő értéket. Gyakran felmegy a fordulat csak úgy, megmozgatom a vezetékeket, és visszaáll.

Nekem is 1995, csak decemberi.

Ha érdekel , tudok adni pdf-ben szervíz könyvet, kezelési könyvet, és hibakód jegyzéket, és leírást, hogy kell megnézni kódolvasó nélkül.

Én kipróbáltam, működik.

2017. jún. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sajnos nem találtam meg, azt a secunder szivattyút, ha el küldenéd azokat a pdf-eket lehet nagy segítség lenne számomra. Köszönöm előre is!
2017. jún. 20. 08:18
 3/3 A kérdező kommentje:

a secunder levegő szivattyú rendben van a remegés nem tűnt el.

Annak aki később olvassa:

A szekunder levegő szivattyú (ventillátor) működése le ellenőrízhető, ha a szekunder levegő váltó szelep előtti levegő csonkot le vesszük és ha indítjuk hidegen, érezni fogjuk, hogy működik e vagy sem.


Ha valakinek van más ötlete kérem írjon.

2017. júl. 31. 08:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!