Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kihúztam egy autót az árokból,...

Kihúztam egy autót az árokból, kicsit erőltetve az autómat. Az én kocsimnak lehet baja?

Figyelt kérdés

Valaki becsúszott egy árokba ma este és mivel egyedül voltam, segíteni szerettem volna. Próbáltam előre irányba kivontatni a kocsit s csak beljebb csúszott, így irányt váltva, tolatva vontattam ki. Nem erőltettem sok ideig a kocsit, persze néhány másodpercbe belekerült míg sikerült megmozdítani s aztán kíhúzni, de utána (gondolom én a surlódástól) volt szaga a kuplungomnak. Hagytam fél órát hülni az autómat s csak utána indultam útnak; a kuplung keménységében, fogásában változást nem éreztem. Viszont fél óra után még a szag megvolt. Attól félek, nehogy tönkretettem volna a kuplungomat máris (3 ezer kilométerrel ezelőtt volt cserélve kuplung + lendkerék szett, nem kevés pénzbe került). Van miért aggódnom vagy túlreagálom?


Skoda Octavia 2 2,0 PD TDI (140 lóerő)

Vontattam egy régebbi típusú Hondát.



2017. jún. 4. 23:24
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem túlreagálod, pár másodperc csúsztatástól semmi baja nem lehetne.

Ha felengedve nem csúszik, akkor nincs baja.


ui: Nagy arc vagy, hogy segítettél!

2017. jún. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ennyitől nem lesz semmi baja. Pár éve mi egy sima SDI-s Ventóval játszottuk el azt, hogy gyenge lejtőnek felfelé egy két körbálával megpakolt utánfutót toltunk fel vagy 300 méteren. Gyakran ilyen 5 méteres haladás, kicsit vissza, korigálás majd megint tolás fel szinten. Mire a végére értünk már méterekről lehetett érezni a kuplung szagát.


Az autó azóta is megy, kuplungot sem kellett benn cserélni, a szag eltűnt. Ha ennyi nem ölt meg egy kuplungot ( Ami valószínűleg még gyengébb is mint az Octavia-ban ami van ) akkor ez biztosan nem okozott gondot.

2017. jún. 5. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Valamennyit csúsztatnod kellett, ezért volt a szag, de szerintem is kicsi az esélye, hogy ekkora igénybevétel hazavágta volna a tárcsádat.
2017. jún. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mindent jól csináltál!

Ne aggódj, jó az az autó, ettől többet is gond nélkül kibír.

Jó tudni, hogy van még segítőkész ember is.

2017. jún. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ma reggel még álló helyzetben bűzlött a dolog. Remélem, hogy ahogy sebességgel megyek, a légáramlat a motortérből elűzi a szagot s nem történt semmi gáz.


Segítünk, ahol tudunk :) Ameddig az úton vagyunk, egymásra vagyunk utalva

2017. jún. 5. 08:56
 6/6 anonim ***** válasza:
66%
Ez természetes, nagy terheléskor nagyon felmelegszik a kuplung, és akkor előjön ez a tipikus ferodol szag. Ha nem érzel semmi változást, akkor semmi sem romlott el. Max 500, vagy 1000 kilóméterrel lerövídítetted a tárcsa élettartamát.
2017. jún. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!