Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Törött jobb féltengely csere...

Törött jobb féltengely csere után kattogó hang hallatszik általában jobbra kanyarodásnál. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Ignis MK2, SKF (új féltengely). Gyári hibás lenne a féltengely?


Mennyire veszélyes így közlekedni? Hétvégén kb. 400km-t mennék vele, addigra senki nem vállalta be a vizsgálatot / javítást.



2017. jún. 6. 10:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Az elozo feltengely miert tört el??mert ezek azert nem szoktak csak ugy eltorni!nem volt ennek megütve a jobb eleje??mert szerintem valami ugy feszul benne mint a rosseb azt azert teszi tonkre a feltengelyt!
2017. jún. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kollégámnak is volt hasonló baja, neki a meglévő féltengely kopogott.

Ezért szerelővel cseréltette, aki sajnos kókler volt, nem odavalót tett bele, lerobbanás és költséges márkaszervizes javítás lett a vége.

Az eredeti kopogás okát valamilyen szorulásra tippelték a márkaszervízben, mint ahogyan #1 is írta.

2017. jún. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1: Ötletem sincs, egyszer csak hiába tettem sebességbe, nem ment a dolog.


#2: A Bárditól lett rendelve az egyetlen elérhető fajtából a megfelelő típus.



Bevittem oda, ahol a féltengelyt cserélték - amit nem ők rendeltek, hanem én vittem -, véleményük szerint nem kellene, hogy baja legyen. Annyit mondtak, hogy ezekben kell lenni "gyárilag" zsírnak, de vigyem vissza később és nyomnak bele zsírt, aztán meglátjuk, hogy segít-e.


Nekem ezzel annyi a bajom, hogy utána kell a kocsi, meg nem szívesen próbálgatnám így, ha több kárt csinál, mint hasznot.

2017. jún. 6. 19:05
 4/4 A kérdező kommentje:
Megoldás: Az új SKF féltengely miatt volt, bontottal semmi probléma.
2017. júl. 25. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!