Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt Skoda Octavia vélemén...

Használt Skoda Octavia vélemények?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy 2005/2006-ban gyártott Octaviat venni. Mire kell vigyázni, mik a típushibák, mennyire megbízható?

1.9 PD TDi-t szeretnék a fogyasztása miatt, a 2.0-ról sok rosszat hallottam, pedig az lenne az ideális mivel felszereltségben sokkal jobbak, és erősebb motor. Mindenképp dízelt szeretnék, mert munkába járáshoz kellene (15 km oda, 15 vissza, városon kívül), és a dízelnek jobb a fogyasztása, és talán megbízhatóbb mint a benzines változat.


Viszont rengeteg taxis Octavia van, akár 300 ezer km felett is. Mennyi a max km amivel érdemes megvenni? Tudom hogy az állapot fontosabb mint a km, mert azt visszatekerhetik stb.

Vásárlás előtt célszerű elvinni egy márkaszervizbe egy teljes átvizsgálásra? Mennyire megbízhatóak ott?


Előre is köszönöm a segítséget.



2017. jún. 7. 13:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

A 2.0pd: hengerfej, pd elem, olajpumpa és a DPF


1.9pd: volt 1-2motor amibe selejt hajtókarcsapágy került, de ezt márkaszervízben cserélték (ha folyamatosan oda volt hordva) illetve alvázszám alapján megmondják hogy érintett-e a motor


A rendes chiptuningot nem fogja a szerelő vagy márkaszervíz megmondani hogy van-e benne vagy nincs.

2017. jún. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Kiegészítés #11-hez:


[link]


[link]

2017. jún. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"és talán megbízhatóbb mint a benzines változat"

Meg ahogy azt Móricka elképzelte.

Egy 1.6 szívóbenzinnek mi baja lehet? Kimegy a világból. Láttam már 6-700 ezer km-rel ilyen autókat gyári motorral.

Van a családban 1.6, 6.2-6.5-öt eszik normálisan közlekedve, 100-110-es tempóban.

A benzinest viszont pörgetni kell, a dízeltől sem várod el, hogy 5 ezernél még húzzon.

2017. jún. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
"Van a családban 1.6, 6.2-6.5-öt eszik" VW konszern 1.6-os motorjai se az olcsóságról se nem a jó fogyasztásról híresek. 7l alatt nemigen kell vele számolni, és sok minden meg szokott rajta hibásodni. (EGR, alapjárati motor, váltó, fojtószelep)
2017. jún. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Akkor gyakorlatilag mindkettőbe ugyan annyi az esély, hogy valami meghibasodik, es a koltsegek is egyformak kb?


Mennyi a max km amivel meg szabad venni? (tudom, allapot a fontos..)

Inkabb vegyek egy 280e km-eset mint 160 ezres visszatekertet, nem?


És akkor a kérdés még adott, 1.9 vagy 2.0?

Az erő miatt jobban szeretném a 2 literest, meg felszereltsegben is jobbak vannak abbol. Viszont ha annyival kenyesebb, es dragabb a szervizelese, talan nem eri meg.

2017. jún. 8. 19:34
 16/18 anonim ***** válasza:

#14

820 km-t megyek el egy tankkal(Golf 5, nem 4, a 16 szelepes tényleg többet eszik). 3 év alatt nem költöttem semmit, ami nem olajcsere vagy hasonló. A másik autónk egy Bora, 10 év alatt szintén semmi extra költség.


A kérdező meg hitesse csak el magával, hogy a dízelt is ugyanannyiba kerül fenntartani, úgyse lehet róla lebeszélni.

2017. jún. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Az nem lesz jó ha 15 km re használod, mi is ugyanebbe a helyzetben vagyunk csak kb 15kmt megy az autó kínzás neki fogyasztás is több mint aminek kéne ez a motor hosszútávra való hetente min 100 kmt egy huzamban ha mi is elmegyünk vele hosszabb távra "összeszedi magát"

fogyasztás kicsit csökken az ereje meg visszajön

2017. jún. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Értem.

A benzinessel nekem annyi bajom van csak, hogy gyenge, sokat fogyaszt es kevesbe felszereltek vannak belole.

2017. jún. 9. 21:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!