Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan véssem a fejembe a...

Hogyan véssem a fejembe a kuplung használatát?

Figyelt kérdés

Túl vagyok már a 6. forgalmi óra alkalmon, de még mindig gyakori, hogy nem nyomom tövig a kuplungot, csak olyan 3/4-ig.


Akinek hasonlóan volt ezzel problémája, hogyan oldotta meg?


Érzem, hogy kezd menni a dolog, de még mindig tudok sok hibát véteni, sikerült 3 helyett 5-re kapcsolni, stb.


Még nem állt össze a dolog. :/ :)



2017. jún. 12. 11:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Gyakorolni kell...
2017. jún. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás. Ez amiket te csinálsz, szinte minden tanulónál előfordulnak, senki sem született ezekkel a reflexekkel, hogy a kuplungot mindig hogyan kell jól kezelni. Persze azért mostmár próbálj jobban odafigyelni a dologra, fejben ne máshol járkálj, hanem a vezetésre koncentrálj.
2017. jún. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem sokat segített,hogy fejben gyakoroltam az òràk elôtt,igy mire vezetésre került sor,mâr tudtam mire kell különösen odafigyelnem.
2017. jún. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Közelebbhúztam az ülést,így elérte a lábam a pedálokat
2017. jún. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Vicces, de én úgy gyakoroltam, hogy fogtam egy kör alakú puffot, felfordítottam, és az volt a kormány. Szimuláltam a szobában, hogy egy autóban ülök és vezetek, de nem kell figyelnem a forgalmi helyzet, se sehova. Becsuktam a szemem és elindultam gondolatban. Elképzeltem, hogy utca végéhez érek, kitezsem az indexet jobbra, majd fékezek, aztán kuplung, váltás, kormányművelet, újra gáz ...stb.

Arra jó ez a szimulálás. hogy nem kell figyelned semmit a kéz és a lábmozdulatok összeségén kivül, de ezt is úgy csináld, hogy nem nézed a lában, sem a kezed. Becsukott szemmel váltassz, kanyarodsz, gyorsult, tolatsz ..stb.


Hülyén hangzik, de marhára jó dolog és könnyű megtanulni kezelni az autót ezzel a módszerrel. Próbáld ki, nem fogod megbánni ;)

2017. jún. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!