Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Valaki elmagyarázná a kuplung...

Valaki elmagyarázná a kuplung helyes használatát?

Figyelt kérdés
egyszerűen nem megy a használata,mégcsak tanulok,ugyhogy ne ítélkezzetek.Köszz.Bajban vagyok kanyarnál,mikor kell felengedni a kuplungolt,lassításnál féket vagy kuplungolt kell nyomni előszőr,és megálláskor? Hiába mondja el az oktató egyszerűen nem marad meg a fejemben olyan ideges vagyok órán,és annyifele kell figyelni.Minden érdekel.Pár óra és vizsga.

2014. febr. 22. 20:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
9%

Kanyar:

Kanyar előtt ugye visszaváltasz, és ilyenkor nem engeded fel a kuplungot, csak mikor beértél a kanyar közepére, akkor engedd fel a kuplungot, és gázt is adhatsz.

Lassitás:

Amig tanulsz, mindig a kuplungot nyomd először, az a tuti. Csak akkor éri meg először a féket nyomni, mikor mondjuk városon kivül mész 100-al és le akarsz lassitani 50-re, akkor mondjuk a féket nyomod először. De városban mindig először kuplung.

2014. febr. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 egySanyi ***** válasza:
77%
Tanulónak lassításnál először a féket kell nyomni utána amikor már belassul annyira, hogy rángatna akkor a kuplungot. Vizsgán ezt is figyelik.
2014. febr. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Oké! rosszabb válaszokra számítottam.Köszi.Talán értem. Nemsoká vizsga,majd jelzek.
2014. febr. 22. 21:54
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Kanyarba már úgy érkezünk,hogy már előtte váltottuk a jó fokozatot és felengedtük a kuplungot is,gázt meg a kanyar után adunk.Egyébként meg az oktatódra hallgass ő azért van,hogy megtanítson vezetni.Ha itt kérdezgetsz olyan buta válaszokat is kaphatsz mint amit az 1-es válaszoló írt.
2014. febr. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Benyomott kuplunggal nem kanyarodunk.

Kanyar: viszonylag éles kanyar majdnem derékszög fék közben kuplung vissza kettőbe oszt ráb*szod a kuplungot és a kanyarból kifelé jövet küldöd neki.

Lassításnál órán előbb a fék majd mielőtt rángatna kuplung.

Megállás ugyan így csak a végén ki üresbe.

Ha megvan a jogsi előbb kuplung aztán fék vagy a kettő egyszerre.

Megállás pl. lámpánál én úgy csinálom (tudom motorfék meg minden) hogy ki üresbe aztán gurulok közben meg fékezek.

2014. febr. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

5-ös: ezt már oktató is mondta h benyomott kuplunggal nem kanyarodunk,csak akkor órán idegeskedésembe nem tudom vmiért megjegyezni,de így jobban megmarad leírjátok.Nem rossz az oktatóm,csak én vagyok keményfejű.Csak akkor jegyzek meg vmit,ha a "fejembe vésik" konkrétan.

Szóval kanyar után gáz közben kuplung fel?vmi ilyesmit írt az utolsó. :)

2014. febr. 23. 07:30
 7/20 anonim ***** válasza:
25%

1-es vagyok.

4-es mi is a problémád? Buta választ adtam, amiért leirtam neki normálisan, hogy hogy kell használni a kuplungot? Városban mész 40-el, akkor te a féket nyomod először? Egy tanuló vezetőről van szó, nem egy profi sofőrről, aki bűvészkedik a pedállal, még az hiányozna neki, hogy arra is figyeljen, hogy mikor kezd fulladozni az autó, és csak akkor kuplungozzon...

2014. febr. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 egySanyi ***** válasza:
74%

#7

Te jó rég vizsgázhattál vagy hamar felejtesz.

Sajnos a vizsgán sok olyan dolgot követelnek amit később lehet teljesen másként fogsz használni. PL: fékpróba, kézifék használata, lassításnál kanyarodásnál a pedálok használata, kormány fogása-tekerése...

2014. febr. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok. "Kanyar előtt ugye visszaváltasz, és ilyenkor nem engeded fel a kuplungot, csak mikor beértél a kanyar közepére, akkor engedd fel a kuplungot, és gázt is adhatsz." Na így kanyarodj mondjuk télen,hogy kanyarba benyomott kuplunggal mész bele és a kanyar közepén engeded fel,aztán gázt adsz.Ha a fán kötsz ki gondolj az itt leírtakra.
2014. febr. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Túl vagyok az első sikeres vizsgámon. :D
2014. ápr. 16. 12:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!