Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen anyaggal és eljárási...

Milyen anyaggal és eljárási módszerrel lehet legegyszerűbben, legszebben eltávolítani a felniről a fékport? Esetleg áztatni valamiben?

Figyelt kérdés
A tegnapi nap folyamán vettem egy nagyon szép 17" ATS felnit amin elég nagy mennyiségű fékpor van. Neki is álltam sikálni de a kezem leszáradt amíg egy kis felületet sikerült megtisztítanom teljesen. Ebben szeretném a segítségeteket kérni hogy ezt a fékpor tisztítási folyamatot hogyan lehetne leegyszerűsíteni annyira hogy mire megtisztul a 4 felni lehetőleg a kezem megmaradjon! :D Előre is köszönöm a válaszokat, segítséget.

2017. jún. 15. 09:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet kapni felnitisztítót, azzal befújod, rajta hagyod néhány percig és magasnyomású gőzborotvával lecsapatod. Ha nagyon rá van rohadva, felnitisztító kefét használj, az nem cseszi szét a fényezést.

De ha évek során rárakódott dzsuva van rajta, amit semmi nem visz le, akkor marad a homokfúvás és újrafényeztetés. Ez nyilván drága, de cserébe olyan lesz a felni, mint az új.

2017. jún. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 crudy ***** válasza:
A kezed biztos megmarad, ha olyan anyagot hasznalsz ami konyekig bepuszilja a lezecskeidet az mar nem tesz olyan jot a felninek. En hallottam mar ecetrol, alkoholrol. Felni tisztitobol sokat probaltam mar de meg a koszt se nagyon szokta leszedni. Aluminium polir takonnyal probalhatod, ha ezust a felni de azzal csak ovatosan mert azzal mar anyagot is el tudsz tavolitani es ott feher lesz. Ha tenyleg durva en is azt mondom h kapard le az egesz felnirol a festekkel egyutt es fujd ujra. Ha ugyes vagy ezt amugy otthon is megtudod csinalni.
2017. jún. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Fektisztito? Ha gyari a fenyezes semmi baja sem lesz. Probald ki valahol ahol nem latszik, ha nem oldja vagy mattitja akkor ess neki batran
2017. jún. 17. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!