Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » EGY BMW e46 többet ér, mint...

EGY BMW e46 többet ér, mint egy fiatalabb, de nem prémium?

Figyelt kérdés
Nem anyagilag,hanem presztízsben,tudásban. Mondjuk egy 2004-es 320d-hez képest a 2008-as opel,ford,volkwsagen pl..
2017. jún. 17. 18:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem..
2017. jún. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Szerinted miért ilyeneket vesznek sokan? Mert a legtöbbnek nincs értéke...
2017. jún. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

Egy német roncstemetőből kilopott totálkárból helyreállított M-N-P rendszámos félmillió kilométeres BMW (bármelyik sorozat) amit százával hoztak be az országba jó szokás szerint nem ér sokat. De lehet találni kintről guberált roncs hulladék értéktelen Opelt vagy Fordot vagy sok Volkswagent is. Van választék roncsokból. Lehet válogatni. Mert úgyis a legtöbben megkeresik a legolcsóbbat és azt veszik meg. Azt nem fogják fel hogy két ugyanolyan autó között is hatalmas állapotbeli és emiatt árbeli különbségek lehetnek. Érted hogy már a kérdés is hülyeség?

Presztízse már egy 5 éves autónak sincs. Esetleg ha valami luxusmárka mint Ferrari vagy Bentley. Tudás alatt mit értesz? Két irányba tekerhető kormány? Vagy szervokormány és klíma? Vagy olyanok hogy sávtartó és egyéb asszisztens? Nyilván egy újabb autóban újabb extra funkciókat találsz de ez példányfüggő hogy abba az autóba újkorában mi volt az alapfelszereltség és milyen extrákat kértek bele.

2017. jún. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 crudy ***** válasza:

Most akkor presztizs vagy tudas? Szerintem alapbol ostoba az osszes ilyen kerdes, ami a presztizsre utal es manapsag sok ilyen van itt. Ne ertsd felre, nem te vagy ostoba csak nem szeretem ezt a presztizs dolgot.


Tudas, az mas. Pl egy uj opel, vagy mondjuk egy fabia mas kategoriat kepvisel. A bmw-nek valamiert bmwnek kell lennie. Tehat van bennuk valami aminek minden bmwben benne kell lennie. Nem! Ez nem a tetu eros motor es 'piroslampanal elso leszek me benvem fan'. A bmw a menet tulajdonsagra oszpontosit es ehez kell sok minden. Jo gazreakcio, jol megtervezett motor es futomu stb. A tobbi marknak is van ilyen tipusa de az csak arra a tipusra igaz mig a bmw minden modellbol szeretne kihozni a bmwt. (Na jo egy i3bol vagy egy kettes egyterubol nevarjuk a rally autot). Egy opelnek mas szemszogekbol kell jonak lennie ami nem feltetlen azt jelenti h butabb hanem h mas. Ugyan az a motormeret de gyengebb, talan nem annyira kenyelmes bar az uj opelekben nem ultem meg. Ezzel persze hordoz olyat amit a bmw nem tud. Olcso alkatresz ar, talan kevesebb meghibasodas es nem nez benne mindenki parasztnak meg ha nem is vagy az. 320dbeb van kettostomegu aminek a csereje megegyezik az atlag autoarak felevel.

2017. jún. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%

Az átlag prolinak presztízsben többet ér.

Az autógyártásban és a legtöbb műszaki dologban van egy állandó tendencia:

vannak "prémium" gyártók amik "prémium" termékeket gyártanak, más anyaghasználat, más minőség, fejlettebb innováció, ergonómia stb és van egy réteg aki ennek megfizeti a felárát. Amikor ezek piacra kerülnek akkor lassan kialakul egy lefelé is ható nyomás és az ezek által alkalmazott megoldásokra kialakul egy igény a többi rétegben is és idővel oda is átkerül minden.


Egy 2012-es jól felszerelt Focus árban majdnem annyi, mint egy jól felszerelt 13-15 éves E46, műszakilag talán többet is "tud". Nyilván bizonyos megoldásokban lesz különbség ( anyaghasználat, szigetelések stb ) nem véletlenül olcsóbb.


Nálunk azért pörög ennyire a régi prémium piac, mert nyugaton vas áron kiszórják ezeket már, itthon meg nincs újra pénz. Megnézel más országokat, szinte sehol nem fogsz ilyen arányú öreg BMW és VW kínálatot látni, mint nálunk, nem véletlenül.


Ez kb olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy egy iPhone4 jobb-e, mint egy újabb Galaxy S6.. :)

2017. jún. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem. Sok esetben inkább a vicces kategória főleg a szakadtabb példányok.


Anno egyik ismerősömmel együtt lett jogsink, én vettem egy G Astrát, Ő egy A4-et. 400.000 körül volt mindkettő autó.


Jó, nem tagadom, ha úgy veszem tényleg kényelmesebb, meg távolról jobban mutat de az elmúlt évben Ő ráköltött legalább még 400-at, például teljes hátsó felfüggesztést cserélni kellett, pár ajtót is mert kezdte enni a rozsda. Arról nem beszélve, hogy sok helyen a fényezés olyan mintha hámlana a lakk róla, szóval közelről siralmas.


Én mióta megvettem csak olajat cseréltem, illetve a vezérlést, semmi több. Lehet csak egy Opel, és nincs " presztizse " a haveri körben, de legalább tudom, hogy elvisz bárhova, és tudom, hogy nem kell holnap ráköltenem negyed misit akkor se ha valami elromlik benn.

2017. jún. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hátha audi a4 b5-t nézünk meg g astrat lehet,hogy én is azt választom.

A4-et gyártották 2000 előtt g-t meg 2008-ig,majdnem,hogy 10 év különbség van közöttük.

Ha azt nézem,hogy 2004-es e46 meg 2008-as opel,ford, még ott incs os nagy évjárat különbség.

Szakadt példányok híve nem vagyok,nem venném meg a legolcsobbat,mert e46, csak,hogy legyen..de egy szebb darab hamarabb meg fog,mint egy ford focus,ami ha 4 évvel is..de újabb . Akkor inkább esetleg e90 szerintem feljebb áll a nem prémium újabbaktól,formája is modern és nem régi ha generációt nézzük.

2017. jún. 18. 07:11
 8/8 A kérdező kommentje:
Meg ha azt nézem,akkor többnyire azt is látom,hogy új nem prémium helyett 40 körüliek inkább régebbi pl audi a4 cabriot vesznek vagy más hasonlót
2017. jún. 18. 07:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!