Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyarországon miért van...

Magyarországon miért van ellenszenv azok iránt, akiknek nagyméretű autója van?

Figyelt kérdés

Minimum középkategóriás és fiatalabb 8 évnél.Ez olyan, mintha bűnnek számítana.


Én Ausztriában dolgozom.Nyilván megengedhetem magamnak a jobb autókat.Miért kellene megállnom egy Daciánál vagy Suzukinál,hogyha tudok jobbakat is venni?Azért,hogy ne bántsam mások lelki világát?


Egy fiatal Audi A6 büszke tulajdonosa vagyok.Amikor beállok vele a Tesco parkolóba, olyan lesújtó tekinteteket tapasztalok.Volt, amikor be is szóltak,hogy "egy ilyen fiatal kölöknek honnan van pénze ilyen kocsira,apuka vette?"

Tegyük hozzá, 26 éves vagyok, de a genetikai örökségem miatt,inkább 17-nek tűnik, személyit rendszeresen kérnek tőlem,hogyha alkoholos italt vásárolok.



Hétvégente, van amikor a szüleim autójával megyek, ami egy B7-es Passat.

Ebben az esetben is nagyon furcsán néznek az emberre, pedig nem egy olyan extra autó.



2017. jún. 18. 12:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Mind a két oldalról lehet igazság,nehéz ezt így megítélni.

Az való igaz,hogy rengeteg az irigy ember(Tesco pakolóban főleg),magyar és egyéb volt keleti blokk tömegszemetet fogyasztó igénytelen pr0lijai mindig a másikkal vannak elfoglalva,rájuk jellemző ez a bámulós primitív rosszakarós viselkedés,ez mindig így lesz.

Viszont nagyon sok emberrel el tud szállni a stílus egy jobb kocsi,meg fizetés után.Tudnak nagyképűek lenni,letolósan vezetni,lekezelően viselkedni,ami irritáló lehet mások számára.

Egyébként egy kocsiról nem lehet megítélni semmit.

2017. jún. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Engem az érdekelne hogy kell egy autóból "úgy" kiszállni. Mert szerintem az emberek ezt csak beleképzelik a másikba.

A másik dolog hogy figyeljétek meg hogy azok akikben ellenszenv alakul ki a másik iránt ilyenek miatt - néhány hónap múlva ugyanúgy megveszik ugyanazt az autót ami korábban ellenszenvet váltott ki belőlük csak hogy az orra alá dörgölhessék a másiknak - és akkor már ők tényleg fújják a passzát szelet mert nekik már "szabad". Majmok. Kb így szaporodtak el pl a külföldről hozott roncs BMW-k és Audik az országban.

De még egy normális okostelefont se merjél venni mert a többi már rögtön hőzöng hogy merted és ugyanez van a többi használati tárggyal is. Ezek azok amiket egy nyugaton született polgár (és nem kivándorolt keleti) magasról leszar.

2017. jún. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Senkit nem érdekel milyen autód van, Te csak azt szeretnéd, hogy irigykedjenek, mert igy erzed magad kiralynak...
2017. jún. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Ez majdnemhogy természetes. Sokan megnéznek csak azért, mert érdekes az autó, egy fiatal A6 mégiscsak feltűnő, a konzervatív formája ellenére. Aztán a másik, hogy minden emberben benne van ez alapból, hogy fúú, minek neked ilyen drága meg nagy autó... Megsgom, még az echte németekben is benne van, és ez saját tapasztalat. Csak a magyar ember aztán ritka pesszimista és elég rosszindulatú genetikailag, ez pedig mégjobban hozzátesz a dologhoz.
2017. jún. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Csak én nem szoktam kiszálláskor körbenézni, hogy ugyan kik bámulnak? Vásárolni járok a Tescoba, nem jampiskodni. Igaz én csak egy "hulladék" 3 éves avensissel járok, nem egy audival.
2017. jún. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
55%

Azért, mert az átlag Audis t@knyos kölyök ordas nagy tahó. Lehet, hogy te is az vagy, lehet, hogy nem, de mindenesetre mikor az embernek már a könyökén jönnek ki az "apuci gazdag, hozzámvágott egy kocsit, ezért én vagyok a jampi" mentalitású kiscsikók, akkor rád is úgy fognak nézni, akkor is, ha a fejed tetejére állsz. Ha ezt nem tudtad, mielőtt kocsit vettél, akkor egy kő alatt éltél. Ha meg tudtad, és zavar, akkor magadra vess.

(Amúgy az irigységet menő felhozni ilyen kérdéseknél, de hadd ne ájuljon már el az ember egy nyamvadt Auditól.. mit tud, amit más nem? :D Ezerszer stílusosabb és "menőbb" kocsik vannak kevesebb pénzért, ami még akár egyedi is...)

2017. jún. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Jönnek nézni az emberek hogy honnan jön a Diesel kattogas :) na ezért néznek rád :) a kutyát se érdekli a vacak audid :)
2017. jún. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"Azért, mert az átlag Audis t@knyos kölyök ordas nagy tahó."


Na az ilyen nagy bölcsességek miatt alakulnak ki ezek a dolgok.

2017. jún. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ezt nem bölcsességnek, hanem sztereotípiának hívják, létező jelenség :)
2017. jún. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!