Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megbüntethet-e a rendőr...

Megbüntethet-e a rendőr azért, ha a jobb oldali fényszóróm nem világít az autón?

Figyelt kérdés
A bal oldali rendben van, viszont a jobb oldalinál van valami kontakthiba amitől hol ég, hol nem. Ha megfog a rendőr úgy, hogy nem ég, akkor számíthatok-e büntetésre? Számít-e a napszak (éjszaka, vagy nappal)?

2017. jún. 18. 18:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%
Megbüntethet. De miért nem cseréled ki az izzót?
2017. jún. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nem az izzóval van baj, hanem az izzó és a lámpatest közötti érintkezőkkel (nem tudom szakszerűen elmagyarázni). A műanyag foglalat amibe bele vannak rakva, azok valamiért mindig megolvadnak, és a fém érintkezőre ráfolyik a műanyag, ettől elszáll a tompított. Folyamatosan takarítgatni kell. Újat eddig nem akartam rá venni, mert kb. 20e Ft körül van a kínai, ha nem mondok hülyeséget.
2017. jún. 18. 19:05
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg hülyeség, hogy 20000Ft egy foglalat. Milyen autó ez, és milyen izzó van benne?
2017. jún. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Megbüntethet, ha nagyon akar,jogában áll ,de ha elmondod neki hogy nemrég égett ki és csak hazáig mész vele akkor ha jó napja van,és más sarad nincs, elenged.


Mellesleg nem kötelező az izzókészlet már a kresz szerint,mivel sok kocsiban cserélhetetlen az izzó utcai körülmények közt.


A csatlakozót meg cseréld ki bakelitre, kb 1-2 ezer ft.

2017. jún. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Hát ja a bakelit hőre keményedő műanyag. Egyébként a komplett fényszóró árát írtam, egy 2003-as Opel Corsa C 1.0-m van:


[link]

2017. jún. 18. 19:21
 6/21 anonim ***** válasza:
Akkor maga a lápatest műanyagja olvad el? Elég fura,lehet annyira gagyi utángyártott a cucc,vagy az égőnek nagyobb a watt száma..Esetleg lehetne fabrikálni valami védőlemezt hogy az olvadék ne a csatira menjen.
2017. jún. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Szerintem a gyári van még rajta, 121e km-el vettem, nem hiszem, hogy cserélték volna. Az izzó foglalat 3000 forint, az még rendben is lenne, bár amiko kivettem 2 hete a lámpatestet akkor annak a csatlakozója körüli műanyag, meg az izzó csatija körüli műanyag is meg volt olvadva. De igazából ezt mi okozhatja?


[link]

2017. jún. 18. 19:26
 8/21 anonim ***** válasza:
77%

V. fejezet, Rendkívüli események

Műszaki hiba:

56. § (1) A vezető köteles a járművet - lehetőleg olyan helyen, ahol a forgalmat nem akadályozza - haladéktalanul megállítani, ha a jármű olyan hibáját észleli, amely balesethez vezethet, különösen ha elromlott a jármű


a) kormányszerkezete,


b) üzemi fékberendezése,


c) összes féklámpája,


d) irányjelző berendezése, kivéve ha kézzel megfelelő irányjelzés adható,


e) bal oldali első vagy hátsó helyzetjelző lámpája, kivéve, ha a jármű kivilágítása nem szükséges vagy az elromlott lámpa a távolsági fényszórót és a hátsó helyzetjelző ködlámpát kivéve más lámpával helyettesíthető.


(2) Az (1) bekezdésben említett hiba elhárításáig a járművel - a (3) bekezdésben említett esetet kivéve - közlekedni nem szabad.


(3) A közlekedés biztonságát közvetlenül nem veszélyeztető műszaki hiba esetében a járművel - fokozott óvatossággal, lehetőleg kis forgalmú úton és időszakban - a legközelebbi olyan helyig szabad közlekedni, ahol a hiba elhárítható. Ha az ilyen műszaki hiba autópályán vagy autóúton következik be, arról a legközelebbi lehajtásra szolgáló úton, illetőleg útkereszteződésben le kell térni.


Szóval, ha a jobb oldali nem működik, akkor még nem probléma. A bal oldali amiért büntethetnek, de ilyenkor kimagyarázod a helyzetet, hogy nem tudtál róla, induláskor még jó volt, és ha nagyon szigorú, akkor legfeljebb ott helyben a rendőr előtt kicseréled. A lényeg, hogy legyen nálad csereizzó.

2017. jún. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
De lehet hogy rosszul értelmeztem. Szóval ha a bal oldali nem jó akkor azonnal félre állni, ha a jobb oldali, akkor kis forgalmú útra elmehetsz, ott közlekedhetsz, ameddig félre nem tudsz állni, és ott kellene javítani? Na most összezavartam magam.
2017. jún. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Szerintem a bal oldalit veszik szigorúbban. Éjszaka megtévesztő lehet, ha csak a jobb oldalid világít, azt hihetik, pl. hogy motorral vagy. Mondjuk nekem jobb oldalról csak a tompított hiányzik, a helyzetjelző még ég, a bal oldali meg hibátlan.
2017. jún. 18. 19:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!