Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tennétek ilyen veszély...

Mit tennétek ilyen veszély helyzetben?

Figyelt kérdés

Néhány ügyes "négykarikás vagy 3 betűs német csodaautóm van,fejben dől el,hogy tudsz e vezetni,velem sose történhet baj" sofőr már sodort enyhén veszélyes helyzetbe...

Legutóbb : lakotton kívül,mindenki szépen 95-100-at tart (óra szerint :) jön 1 kereszteződés az 1x1 sáv kiszélesedik ,1x3-ra (bal ,egyenes ,jobb,és egy szembejövő).

Minden felfestve,sőt még terelő sziget is kivan alakítva,aminek közepén tábla.

Elhalad a sor,már egy 2km-rel azelőtt látom,hogy egy Accord-os csávó előzgeti a kocsikat.Tükörből,2-3 duda is volt...

ő dupla zárón át,a kereszteződésben szembesáv,visszase tudna jönni az okos (egy másik kocsi mögül vág ki) be sem látta,hogy jönnek e szembe.

A terelőszigetre fel sem tudott volna menni ha jönnek.

De ő dupla zárón át,terelő mellett szembesáv.

a kereszteződésen átdurran,jön a busz szembe mellettem jön,a buszos satuzott,és satuztam,lehúzódtam,mert betolt volna a tag az árokba simán...satuzok,és kb centik lehettek a busz és accord között,mert keresztbeállt a kormányrántásra a gyerek...De nyélgázzal elhajtott,...

Ilyen helyzetekben gondolkodom : gyorsítsak -> arra gondol,hogy kapcsolok,és akkor betud gyorsan sorolni mögém.

De mivan ha nem?És én is fékezek, ő is ,és ahol a part szakad.

Mi van ,ha ő gyorsít,és én is?

Ez ilyen,lutri.


2017. jún. 19. 11:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Hülyék ellen egyet tehetsz: közlekedj szabályosan, hogy egy esetleges ütközésnél ne lehessen kikezdhető, amit csináltál.
2017. jún. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem is az ,aki megakar halni az tegye.

De ne vigyen engem,a barátnőmet,és az 5 éves fiamat magával.

Meg a buszon lévőket sem...

2017. jún. 19. 12:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Sajnos így van, a szabályos vezetés csak a jogi következményektől ment fel, de a haláltól még nem véd meg. Szerintem ilyen helyzetben lassításnak van a legjobb védőereje ha meg emiatt anyázik dudálgat, hát joga van hozzá.
2017. jún. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Beviz Elek ***** válasza:

A lehető legjobb amit tehetsz, hogy megfelelő távot hagysz magad előtt hogy beférjen és húzódsz jobbra. Elég kusza a leírásod, nem tudom milyen volt ott az út, de van ahol elfér 3 jármű is (persze szorosan).


Ha mögéd nem volt esze bemenni, de eléd meg nem fog beférni, akkor fékezz, ezzel segítsd a visszajutását. Azért egy ikyen helyzetet nem nagy durranás kivédeni, csak figyelni kell.

2017. jún. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Így van, lassítás és jobbrahúzódás a helyes megoldás a legtöbb esetben.
2017. jún. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
29%

Nos nem tetszik a stílusod, először is, hogy elkezded szidni az Audisokat meg BMW-seket, aztán kiderül, hogy egy Hondás csávó volt a a történetben.

Amúgy ti is nagyon szabályosan mehettetek, ha annyi hely nem volt, hogy visszasoroljon közétek :) Ha látod, hogy valaki előz, és vissza kell soroljon, akkor gázt elveszed mindig, nem gázt adsz. Hadd előzzön meg, és hagysz helyet neki magad előtt.

2017. jún. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én nem a BMW és Audisokat szólom le,hanem akik azt a tipikus stílust képviselik,mert 12 évesen láttak pár Halálos iramban filmet,és ők az utak királyai...

Nekem nem az autóval,a márkával az országával ("francia") van bajom,hanem a "főnök" sofőrökkel...

A busz kihúzódott, Patrollal voltam,annyi hely van,hogy kényelmesen a sávban elférjek,nem hogy egy limuzin 1 nagy busz meg a patrol között elférjen..

Én már lefele mentem az útról az árok fele,annyi szerencsém,hogy az út mellett kb fél meteren még jobb minőségű föld van,utána van a necces...Nem közénk visszasorolni,hisz én utálom a vonatozást.Én szeretem tartani a követési távolságot.

Nem közénk visszasorolni,hanem hogy duplazáró,terelő szigeten át,szembesáv mikor be sem látta ,mert a transporter mögül vágott ki,hogy ő kettőt előz.

A transportert megelőzte.

Szembesávban átdurran a kereszteződésen,én voltam a legjobban meglepődve hogy nem jött be mögém.

Hisz volt hely bőven, ha 20 méter nem volt akkor 1 centi se mögöttem...Szerintem bőven láthatta,hogy jön a busz,tompítottal...

de csak nyomta,hogy á meglesz.

Hát meglett igaz,nem rajta múlt,hogy nem frontális, ő és a busz,én a családommal meg az árokba...

Ő keresztbeállt az úton,én meg egy jó satufék után még kikerültem a táblát.

De azért még rámnézett mielőtt elment,és valamit magyarázott a kocsiban...

Szerinte énvoltam a hibás,mert ő Paul Walkernek érezte magát,mint aki átugrat a sinen a vonat előtt...

És igen,satuztam mert láttam nagyon akarja az előzést,de elvette a gázt ő is amikor elkezdett bejönni...

Tehát ismét nem rajtam ,de nem is rajta múlt.

Mindegy,fedélzeti alapján megtettem a feljelentést.

2017. jún. 19. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!