Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hepatitis B-m van. Ez lehet...

Hepatitis B-m van. Ez lehet veszély a babámra? Van aki így is szült már? Esetleg hasonló helyzetben van valaki?

Figyelt kérdés
Az orvonak szégyenemre elfelejtettem mondani hogy mi a bajom.Jövőhét szerdán megyek majd terhes tanácsadásra és ott tudom már neki mondani.Eléggé aggódom ezmiatt.Előre is köszönöm a válaszokat!
2009. márc. 13. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát erre tényleg csak orvos tud rá válaszolni vagy akinek szintén ilyen baja van!Addig se idegeskedj!
2009. márc. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm hogy legalább te írtál nekem.
2009. márc. 13. 21:38
 3/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy semmi problémát nem okoz, csak annyi, hogy mikor megszületik a baba, akkor ő kap egy injekciót. De nem vagyok benne 100%-ig biztos, de mintha pont erről beszélt volna nekem tegnap a védőnő. (nem találta a hepatitises eredményem, de aztán kiderül, negatív) Azért sem vagyok benne biztos, mert ugye van A, B és C is, és fogalmam sincs, melyikre mondta, vagy hogy van-e különbség köztük (mármint ami a babát illeti). Ezért nem írtam eddig, de gondoltam, hátha mégis tudok ezzel segíteni.
2009. márc. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
igen tudtál.nyugodtabb lettem.köszönöm szépen!!!!!!
2009. márc. 13. 22:01
 5/8 anonim ***** válasza:
Annak örülök, nagyon szívesen. És remélem, tényleg igazam van. Vagyis a védőnőnek, mert minél jobban próbálok visszaemlékezni, annál biztosabb vagyok, hogy ezt mondta. De hamarosan kiderül! Úgyhogy nyugi! És boldog babavárást!
2009. márc. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igaz en Angliaban elek de en rakerdeztem itt a szulesznotol mikor csinaltak nallam a Hep. B szurest. En ilyen kis kivancsi vagyok, hgoy mit miert. :) Megproballom leirni neked kb mitmondott mert szerintem otthon is hasonlo. A hepatitis B-t a baba csak a szuleskor kaphatja el. Igy o is virus hordozo lesz es kialakulhat nalla egy fajta maj betegseg. Ennek az eselye nagyon alacsony. Es ahogy mar valaki irta, ezert a baba fog kapni egy ugynevezett hepatitis B immunoglobulin (HBIG) injekciot, hogy ezt megakadaljozzak. Utanna meg fog kapni egy szurit 1 honaposan, 2 honaposan es 12 honaposan. Terhesseged alatt megfogjak nezni a te veredet mert attol fugg, hogy mi jon ki pozitivnak es mi negativnak. A HBsAG-t, a HBeAG-t meg egy ugy nevezett anti-HBe-t fognak benne nezni. Nem tudom ez mond-e neked valamit de ha nem akkor sem gond, a dokik tudjak. Bocsi de nem tudom ezek minek a roviditesei de szerintem biztosan otthon is ugyanigy roviditik oket. Annyit tudok, hogy ha nallad a HBsAG pozitiv es az anti-HBe pozitiv akkor a baba nem fog kapni immunoglobulin injekciot. Nyugodj meg ne felj, nagyon keves a mai vilagban ilyen fejlett orvostudomany mellett, hogy valami gond legyen ebbol. Kap a picur szurit es semmi gond nem lesz. Majd az orvosod meg jobban ezt lefogja mondani. Boldog babavarast es ne felj minden rendben lesz!
2009. márc. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az utolsó hozzászóló válasza teljesen korrekt. Mindenképpen jelezd az orvosodnak a Hepa B-t. Baj nem lesz belőle, mert kezelik a babát, tehát ne aggódj.
2009. márc. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok hogy szántatok rám időt és válaszoltatok nekem!!!!NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM!!!!
2009. márc. 14. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!