Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen 10w40 szintetikus...

Milyen 10w40 szintetikus motorolajat vegyek?

Figyelt kérdés
Most Total Quartz 7000 10w40 van az autóban. Ez elég jó minőségű?

2017. jún. 19. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha megfelel a gyári előírásoknak tökéletes, a Total nem valami noname márka, több francia gyártónak gyári beszállítója.
2017. jún. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A 10w40 szintetikus megfelel, a márkára voltam igazából kíváncsi. Tavaly a szerelőm rakta bele, én nem igazán foglalkoztam vele milyet vett, csak hogy jó legyen. Most viszont ahogy kerestem, szinte majd a legolcsóbbak között találtam. Ezért merült fel bennem a kétely, de akkor nem gondolkozok. Köszi! :)
2017. jún. 19. 22:31
 3/7 anonim ***** válasza:

Én ezt szoktam venni:

[link]

2017. jún. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 kiitos ***** válasza:
0%

10w 40 általában rész-szintetikus a legtöbb gyártó így nevezi, a szintetikus 5w-40, 5w-30 0w-30 stb.

Az autódhoz elfogadott minősítésű és viszkozitású olajat kell használni.

2017. jún. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én Castrol-t használok. Tökéletes.
2017. jún. 20. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az autód nem azt fogja nézni, hogy milyen csili-vili márkanév volt a dobozra írva, hanem hogy a fizikai-kémiai paraméterei megfelelőek-e az olajnak. Nem is a viszkozitás a leglényegesebb (a közhiedelemmel ellentétben), hanem hogy az olaj minősítése (pl ACEA szabványok: C3, B4, stb...) megfeleljen a gyártóművi előírásnak.

Ezzel nem azt mondom, hogy a hipermarketes ismeretlen márkanevű olajat érdemes megvenni. A Total nem egy no-name márka, amiről még az életben nem is hallott senki.

2017. jún. 20. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem a márka számít hanem a minőség. Az olcsó/bb ár ne tévesszen meg a Total Quatz egy nagyon jó olaj. Kiváló a viszkozitása és tovább is bírja, nehezen fárad. Ez tapasztalat!
2017. aug. 26. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!