Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ennyibe kerül egy komplett...

Ennyibe kerül egy komplett motorfelújítás?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztem el egy alföldi faluból Veszprémbe. Ledöbbentem az árakon. Jelenleg egy 1,4-es G Astrám van, aminek már kicsit kopott a motorja. Hengerfúrásra és a szelepszár-szimeringek cseréjére lenne szükség. Eddig két műhelyben voltam, egyiknél 170 ezres, másiknál 190 ezres körülbelüli árat kaptam. Ez szerintem nagyon sok. 3 éve az előző autómon (Lada) pont ugyanezt kellett csinálni, ott a fúrás, az új dugattyúk, dugattyúgyűrűk, szimeringek és a szét-össze szerelés munkadíja együttesen volt 85 ezer. Azt értem, hogy nem ugyanaz a kettő autó, de a gépmunka az ugyan az, akkor a munkadíj vagy az alkatrészek kerülnek ilyen sokba, nem?

2017. jún. 20. 09:28
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

Lada...

Ha sérült,vagy már tényleg kopott henger miatt kell fúrni amikor a gyűrű nem tud már teljesen minden olajat lehúzni és ezért elég a maradék "eszi az olajat".

Viszont ha jól tudom ilyenkor nől az átmérő,ami akár új szett dugattyúért ,vele együtt gyűrűk is kellhetnek...

Olcsóbb a bontott motor...

2017. jún. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Nagyon jó ajánlatot kaptál! Legutóbb egy 1.0 háromhengeres C Corsa generálja 350-nél állt meg, pedig fúrni és főtengelyt köszörülni nem is kellett. A saját 2,5-es Tdi-m 200e volt fúrással, köszörüléssel, anyaggal, munkadíj nélkül.
2017. jún. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1: Igen, dugattyúszett is kell. Ez benne is van mindkét árban.

#2: Értem. Akkor ott nagyon komoly alkatrész összegek lehettek.


Közben felhívtam a régi szerelőmet. Annyit mondott, hogy ő is sokallja és ha tehetem vigyem vissza hozzá. Kicsit később vissza is hívott, kiszámolta hogy pontosan mennyiben lenne:

fúrás: 15e

dugattyúk: 4x10e

dugattyúgyűrűk: 15e

szimeringek: 2e

tömítések: max. 10e

Mondta, hogy ha már eddig szét lesz szedve, akkor kalkuláljam bele hogy esetleg csapágyakat is cserélni kellhet (azt elvileg az előző tulaja nemrég cserélt, de ettől még lehet kopott). 100 ezren belül garantálni tudta hogy megáll. Úgyhogy majd hétvégén megyek is hozzá, azért mégse 170 ezer mint itthon.


Köszönöm az eddig érkezett válaszokat, ment a Zöld kéz :)

2017. jún. 20. 12:03
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért az érdekes lesz 100 ezren belül. És mi lesz a vezérléssel, vízpumpával, olajszivattyúval, kuplunggal, olaj/olajszűrővel, hengerfej síkolással, szelepcsiszolással, hidrotőkékkel stb.. ? Mennyi lesz a munkadíj?
2017. jún. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ezekről nem volt szó. Így utólag már rájöttem, hogy elírtam a címben, nem komplett motorfelújítás lenne, csak amiket említettem. Elnézést.


Ennek tudatában már szerintem Ti is sokalljátok a leírásban említett összeget, nem?

2017. jún. 20. 15:03
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
De azt honnan tudod előre, hogy mit kell majd cserélni? Pl. ezeket a motorokat ritkán kell fúrni. Több 400e km körüli futásteljesítményű motorral találkoztam már, aminek elég volt egy hónolás és mehettek bele az alapméretes dugók-gyűrűk, csapágyak.
2017. jún. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az előző tulaj mondta, küldött róla fotót is. Nagyon becsületesen elmondta, hogy milyen hibái vannak, végig vezette hogy miket mikor cserélt benne. Sajnos a legelső tulaj mikor megvette "neki nem mondták hogy olajat is kell cserélni" elven elment vagy 50 ezret vele, meg utána sem volt valami jól karbantartva. Mára már eléggé eszi is az olajat.

Ezekből tudom, hogy ezt kell csak javítani rajta (ha minden igaz).

2017. jún. 20. 16:22
 8/8 anonim ***** válasza:
Úgy legyen! Azért egy kis pénzt különítsél el az előre nem látható kiadásokra.
2017. jún. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!