Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a baja a kocsimnak?

Mi a baja a kocsimnak?

Figyelt kérdés
Kezdjük azzal, hogy nagyon hülye vagyok a kocsikhoz. November óta van egy 2005-ös Seat Ibizám. Kb március óta azt vettem észre, hogy hosszabb állás után(4-6 órán át nem jár a motor) akkor ez történik indításkor: indítom, pöccre indul, aztán fél perc múlva el kezd ugrálni a motor alapjáraton(olyasmi, mintha le akarna fulladni). A fordulatszám fix, de szerintem ennek nem kellene ilyennek lennie. Aztán ha hagyom így járni, akkor kb 2 perc és elmúlik, szép csendes, sima alapjárat lesz utána. Ezt a 2 percet viszont le tudom rövidíteni, ha nem csak alapjáraton hagyom, hanem adok neki gázt is. Így akár fél perc alatt abba is hagyja. Ha leállítom a motort, de azt pár órán belülb el is indítom, akkor viszont teljesen normálisan jár. Én a szivatóra gyanakszok, de igazából fogalmam sincs hogy mi lehet ez.

2017. jún. 21. 01:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Jófelé kapizsgálsz, csak ezekben már szívatók vannak, mert elektronika vezérel mindent. Hidegindító szelepnek hívj@k.
2017. jún. 21. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tehát alapjáraton ugrál a motor, de a fordulatszám állandó? Azt meg hogy ??? Akkor mi ugrál?

Alapjárati motor, szelepek rendben vannak? Én valami elkoszolódásra gyanakodnék.

2017. jún. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A motor ugrál, mintha le le akarna fulladni, de a fordulatszám fix. (nagyon röhög)


Hogy is írtad? "Nagyon hülye vagyok a kocsikhoz."

Az!

2017. jún. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Seattól azonnal szabadulj meg,amíg nem megy rá a gatyád is.!
2017. jún. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
MONDJUK Vidd el szerelőhöz? neten nehéz kocsit szerelni
2017. jún. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!