Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan előzzek a lehető...

Hogyan előzzek a lehető legbiztonságosabban?

Figyelt kérdés

Hogyan kell jól előzni? kb mekkora sebességgel kalkuláljak pl 90 megengedettnél ill kb mekkora távolság kell, nem egy izom autó 68LE.

Mit figyeljek pl egy teherautó előzésénél? Instrukciókat szeretnék!



2017. jún. 22. 22:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha van jogosítványod, az elméleti oktatás részeként tanultad az előzés 5 feltételét. (Melyek azok?)

Akkor szabad előzésbe kezdeni, ha az előzés 5 feltétele mind megvan, és az autód legalább plusz 20 kilométer per órás sebességre fel tud gyorsulni, mint amennyivel az előzendő jármű halad.

A gyakorlatban persze meg lehet előzni egy 80-al haladó teherautót 90-el is, de annyira megnő úgy az előzési távolság, hogy azt csak hosszú egyenes szakaszon szabad bevállalni, ahol több-száz méterre belátható az út, bizonyos, hogy az előzés alatt nem bukkan fel szemből jármű

2017. jún. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
80-al haladót előztem 120fölött, de fatális hibát vétettem rosszul mértem fel a közeledő járműt így hajszál híja hogy nem lett frontális baleset.. kb 100-150m hely volt az utolsó pillanatban.
2017. jún. 22. 22:58
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tulajdonképen arra gondoltam hogy hogyan lehet jól felbecsülni a közeledő autót?
2017. jún. 22. 22:59
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

"hajszál híja hogy nem lett frontális baleset.. kb 100-150m hely volt az utolsó pillanatban."


Elég nagy volt az a hajszál! 100 méter még kényelmes távolság, az 25 autónyi hely!

2017. jún. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Lehet de nagyon megijedtem 8 éve van jogosítványom, sokat előztem(sokat vezetek), de ilyen hibát még nem vétettem mázlim volt hogy lement a szélre a szembejövő, nincs valami ingyenes vezetés technikai tréning?
2017. jún. 22. 23:04
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Közeledő autó távolságát szemből? lehetetlen pontosan.
2017. jún. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
79%

Én is sokat hajtottam kis 65 LE-s autót, azzal művészet előzni, nem azt mondom nem lehet, de nehezebb mint az erősebb autókkal és sokkal nehezebb menteni a necces helyzeteket, mert nem lehet erőből cselekedni.


Ilyen kis gyenge autónál, pláne ha jönnek szemből 4. padló, aztán akár tiltásig forgatni vagy elég nagy sebesség különbséggel lendületből ráelőzni, ezek a módszerek működnek.

2017. jún. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha teherautót akarsz előzni, követési távolságnál kicsit nagyobb távot tartasz, hogy láss, ha szemből nem jön semmi, akkor követési távolságra közelíted, utána mész át másik sávba.

Ekkora autóval semmiképp se akard már 200 méterről megkezdeni az előzést!

2017. jún. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, mire egy 68 lóerős autóval felgyorsulsz 80-ról 120-ra háromszor meg kellett volna előznöd még egy kamiont is. Valami itt sántít
2017. jún. 23. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

..."8 éve van jogosítványom, sokat előztem(sokat vezetek)"...


az idézetben a válasz a kérdésedre. ez nem stimmel.

2017. jún. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!