Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan előzzek a lehető...

Hogyan előzzek a lehető legbiztonságosabban?

Figyelt kérdés

Hogyan kell jól előzni? kb mekkora sebességgel kalkuláljak pl 90 megengedettnél ill kb mekkora távolság kell, nem egy izom autó 68LE.

Mit figyeljek pl egy teherautó előzésénél? Instrukciókat szeretnék!



2017. jún. 22. 22:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
89%

A szemből érkező távolságát/sebességét felmérni a legfontosabb - és ezt nem tudod semmilyen tréningen elsajátítani. Az egyetlen tanácsom, hogy ne csak egyszer nézz rá, mert akkor csak egy állapotot lát a szemed - ha kétszer nézel felé, akkor érzékeled a változást is, ami sokkal markánsabb.


Előzni két féle képpen lehet.


1, hülyegyerek módszer: tolod az előtted haladó seggében, folyton beugrálsz a szembesávba, hoyg lássad, mikor szabad a pálya, majd amikor úgy ítéled meg, eljött a te időd, akkor visszakapcsolsz, padlógáz, átvágódsz a szembesávba, és az előtted haladó sebességéről kezdesz kigyorsítani.


2, értelmes módszer: nagy követési távot tartasz, így a saját sávodból is látod, mi történik előrébb, amikor az utolsó autó közel kerül, visszakapcsolsz és gyorsítasz, majd amint elhalad melletted, immár az előzni kívánt jármű sebességénél jóval gyorsabban kezdheted meg az előzést - ergo hamarabb végzel is.

2017. jún. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

9 évig hajtottam egy 80LE kocsit.

Az előzésnek ezekkel taktikája van:)

Hosszú egyenesben, kicsit távolabbról követed az előzendő kocsit, figyeled hol van lyuk a szembejövők között. Ha megvan a lyuk, úgy gyorsítasz, hogy kb akkor érd utol az elozőt, mikor már pont át tudsz sorolni előzni.

Ismert úton, ha tudod hogy jön a kanyar után egyenes, a kanyarban kell rágyorsítani, hogy az egyenes elejére már utolérd és legyen sebességkülönbség. Ha jönnek szembe akkor sajnos fékezni kell, és várni a következő alkalomra.

2017. jún. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
11-12-es Köszönöm ment a zöld, Igazából 3-asban szoktam tiltásig forgatni az max 130, 6500-on, 4-ben nincs erő, kicsi a nyomaték 90NM Sajnos most nincs pénzem egy erős jó nagy családi autóra, és néha ki kell merészkednem országútra, érdekes mert pályán 120-150 simán megvan de ez is furcsa mikor "hűss" van akkor elégnek érződik ehhez a 890kg-hoz, ha kánikula akkor pedig rettenetesen kevésnek, Légkondi mindig ki van kapcsolva... csak ha tartósan megyek akkor kapcsolom be.
2017. jún. 23. 12:30
 14/18 anonim ***** válasza:
35%

68LE autóval nem szabad előzgetni, ez városi használatra találták ki. Kényelmesen lehet vele 90 km/h-val haladni és vége, elfogy belőle a szufla.

El tudom képzelni, mikor a kamion mellé értél és láttad a szemből érkezőt, rányomtál a padlógházra, de az autó aligha akart gyorsulni, a szembejövő meg vészesen közeledett. Ez egy igen kiszolgáltatott helyzet, mert ez azt jelenti, hogy nem ismered még az autódat eléggé, hogy mennyi tartalék energia maradt még benne az adott haladás mellett, elég lesz-e az előzéshez ...stb. Legrosszabb esetben nyomsz egy féket és visszasorolsz mögé.

2017. jún. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
64%

"68LE autóval nem szabad előzgetni, ez városi használatra találták ki"

Ne beszélj már hülyeséget. Miért ne lehetne megelőzni egy 70-el poroszkáló buszt, vagy egy minden kanyarban 50-re fékező elmebeteg öreget.

Egyszerűen jobb vezetési tudást igényel, mint egy 150LE-vel előzni.

2017. jún. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Amikor egyedül vagyok akkor nem szokott gondot okozni, de mikor 3an és +légkondi is megy na akkor aztán, igen nyomtam a padlót, sok nem történt, csak a remény. ráadásul kánikula, így még lomhább.
2017. jún. 24. 09:17
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
4 emberrel csomagokkal, klímával már az 1.6-os autóval is neki kell rugaszkodni az előzésnek, amúgy ha nem vmi 20 éves konstrukció az autód, akkor padlógáznál lekapcsolja a klíma kompresszort, hogy azt a maradék pár lóerőt is összeszedje.
2017. jún. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
A büntetést már megkaptam azért az előzésért ,ráesett az autó tetejére valami és behorpadt...
2017. jún. 24. 15:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!