Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy Volkswagen Passat-o...

Vettem egy Volkswagen Passat-ot de néhány dolog számomra nagyon furcsa, ti hogyan vagytok ezekkel?

Figyelt kérdés

A hét elején vettem egy 2009-es VW PASSAT VI-ot, szép, megkímélt állapotú autó azonban félek hogy mégsem volt olyan jó döntés ezt a típust választanom. Megvétel előtt természetesen kipróbáltam az autót, és akkor nem tűntek fel ezek a "problémák", úgy voltam vele hogy majd megszokom, de 5. napi használat után sem érzem igazán a kocsit.


Zavarónak tartom például a hátramenet kialakítását. A korábbi autóimnál mindig az 5. sebesség alatt volt, itt meg le kell nyomni a váltókart, majd az 1-es sebességfokozat mellé kell tenni. Na most tegnap kétszer fordult elő hogy 1-es helyett R-be tettem. Elég finom járású a váltó, de azért ez kicsit megijesztett. Azóta természetesen fokozatosan ügyelek erre.


Második problémám a klímával kapcsolatosan van. Még 22°C-nál is baromi csípős hideget fúj, és eléggé irritálja az orromat. Ha feljebb tekerem mondjuk olyan 24°C-ra akkor meg már szinte semmi hatása nincsen, viszont ugyanúgy irritálja az orromat. Mondjuk elég sokféle beállítási opció van, nem tapasztaltam még ki igazán, vagy esetleg érdemes lenne kitisztítani a klímát?


Harmadik problémám hogy amikor leállítom az autót még vagy 2-3 percig kattog benne valami, félek hogy valami baja van. Erre egyébként már akkor figyelmes lettem mikor először kipróbáltam, viszont mondta a tulaj hogy neki is kattog már évek óta, kivizsgálta de baját nem találták a szervizben.


Negyedik problémám hogy kissé nehézkes a hátrafelé tolatás. Lehet hogy minden sedánnál így van - jelzem nekem eddig ez az első - de nyilván a hosszú fara miatt magasabban van a tükör és nem lehet olyan jó kilátni hátra, illetve egy enyhébb emelkedőről is csak az eget látom. Ezen meg ráadásul az sem segít hogy enyhén sötétítve van a hátulja, szóval este muszáj úgy tolatnom hogy kinézek az ablakon. Lehet be kellene szerelni hátulra egy tolatóradart, gondolom lehet így utólag is.


Ötödik: nincsen hátsó ablaktörlő. Ezen őszintén meglepődtem, de azt mondták hogy a sedánokon nem szokott lenni. Ez igaz? Esőben még nem vezettem, lehet hogy lepereg róla az eső, de mivan télen? A havat hogy seprem le hátulról menet közben? Esetleg a hátsó ablakfűtés lenne a megoldás?


Hatodik: kicsit megpöckölöm az irányjelző kart és felnyomja az indexet. Nem is kattog meg semmi, alig hogy kicsit megmozdítom az egyik irányba már bekapcsol. Legalábbis 3-at pislog majd leáll. Ez mire jó? Múltkor ez rendesen megszivatott, ugyanis azt hittem hogy teljesen felnyomtam jobbra indexet, ezért próbáltam vissza tenni középre, mire bekapcsolt a bal....


Hetedik: valótlan adatot mutat kijelző a "még megtehető km-el kapcsolatosan". Szerencsére az üzemanyagtank mutató rendesen működik


Nyolcadik: A szervizlámpa is szórakozik. Néha random bevillan, majd eltűnik.


Ennyi volna.



2017. jún. 24. 11:52
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
2017. jún. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!