Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Túlmelegedett az autóm motorja...

Túlmelegedett az autóm motorja és most folyik az olaj. Mi lehet?

Figyelt kérdés

Szóval... Dízeles autóról van szó - szándékosan nem írom, hogy milyen. A minap állt járó motorral 2-3 percet, mire visszaértem, a víz mutató a pirosba ért. Félreálltam és leállítotam. Azóta tudom, hogy nm ez volt a legjobb amit tehettem, szóval kérlek ne okíts ki. Munka után hívtam trélert. Gyönyörűen beindult, nincs rossz hangja, viszont valahonnan folyik az olaj. Szerelő még nem látta, mert még nem ér rám. Nyilván nem használom az autót addig.

Valamilyen tömítésre gondolok az olajfolyás miatt. Szerintetek mitől folyhat?



2017. jún. 24. 19:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Remélhetőleg csak valamilyen tömítés, és nem repedés, mert akkor nagyobb gáz van. Visszahűteni pedig legjobb ilyenkor, ha mész vele egy kört, jól sejtetted, hogy nem volt jó leállítani.

Annyi még érdekes lehet, hogy van-e turbó, vagy sima szívódízel?

2017. jún. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Folyt az már előtte is,csak most szúrtad ki
2017. jún. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Előtte nem folyt:)

Turbós.

2017. jún. 24. 20:16
 4/16 anonim ***** válasza:
Turbó sajnos megfeküdhet, ha tűzforrón le van állítva. Kb honnan, milyen részről látod folyni az olajat?
2017. jún. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Többnyire a motor hátulja, de a motor előtt is van egy kis folt.
2017. jún. 24. 20:31
 6/16 A kérdező kommentje:
Nagyon nem tudtam átnézni, mert 1 nem is értek hozzá nagyon, 2 pont munka előtt történt, és rögtön utána ott volt a tréler is. Szerelő meg még nem látta.
2017. jún. 24. 20:32
 7/16 A kérdező kommentje:
Egyébként én főtengelyszimeringre gondoltam..
2017. jún. 24. 20:33
 8/16 anonim ***** válasza:

főtengelyszimeringtől nem melegszik túl....


nekem is folyik az öreg merciből az olaj rendesen de még nincs kedvem nekiállni a munkának :D

majd ősszel ha már nem lesznek ilyen melegek...

2017. jún. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Fordítva is igaz, túlmelegedéstól nem megy haza a főtengely szimmering... Ott valami más gond lesz.
2017. jún. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Véletlen nem egy E90 korszakbeli 20d-ről van szó? Annak a turbója tud hasonlókat művelni. (vagy megölni a motort)
2017. jún. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!