Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Túlmelegedett az autóm motorja...

Túlmelegedett az autóm motorja és most folyik az olaj. Mi lehet?

Figyelt kérdés

Szóval... Dízeles autóról van szó - szándékosan nem írom, hogy milyen. A minap állt járó motorral 2-3 percet, mire visszaértem, a víz mutató a pirosba ért. Félreálltam és leállítotam. Azóta tudom, hogy nm ez volt a legjobb amit tehettem, szóval kérlek ne okíts ki. Munka után hívtam trélert. Gyönyörűen beindult, nincs rossz hangja, viszont valahonnan folyik az olaj. Szerelő még nem látta, mert még nem ér rám. Nyilván nem használom az autót addig.

Valamilyen tömítésre gondolok az olajfolyás miatt. Szerintetek mitől folyhat?



2017. jún. 24. 19:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A túlmelegedés okát is meg kell találni, az olajfolyás nálam legalább is az olajteknő tömítő végett kezdett el csepegni belőle, de csak addig folyt ameddig nem hűlt le egy kicsit utána abbahagyta és éppen hogy csak szivárgott de volt látványos tócsája. Én megemeltem tettem alá bakokat és aláfeküdtem de nem kellett sokat keresgélnem egyből láttam honnan származik az olaj, tehát már a szerelő előtt sejtettem hogy mi lesz a sorsa, új tömítés csere kellett egyébként. A szerelőm általában maszekban szokott velem foglalkozni, de akkor mivel sürgős volt mondta hogy juttassam el munkahelyére a szervizbe ott meg majd lebeszéli velük hogy ő foglalkozzon az autóval mivel másképp maszekba munkaideje után csak 2 hét múlva tudott volna vele foglalkozni. Amint elvittem szervizbe mert olaj nem hiányzott belőle, meg azért használható volt mert nekem nem forrósodott fel olyan szinten mint a tiéd.

Akkor a szervizbe alaposan átnézték szerencsére csak újra kellett pasztázni, mert ami rajta volt azt nem ő csinálta hanem valami kisebb szerviz a szerviz könyv alapján alig két éve volt rajta a régi ha valósak a szervizkönyvbe írt dolgok de nekem mondta a szerelő is, meg ott a kollégái is a szervizben hogy elég gyér minőségű lehetett mivel a forró olaj könnyen kinyírta és utat talált magának, meg ott ahol volt a szivárgás forrása kiderült hogy ott valószínű megvolt szakadva a paszta mert ott vékonyabban volt rajta a maradványa és addig bírta.

2017. jún. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
A túlmelegedés oka valószínűleg a ventilátorral kapcsolatos, ugyanis nem indult be. Köszönöm a válaszokat. Remélem csak ennyi. Egyébként két hete van meg és amúgy is akartam olajat cserélni benne, csak mondjuk más módon :D
2017. jún. 25. 19:17
 13/16 anonim ***** válasza:
Állóhelyben egy dízel nem melegszik túl
2017. jún. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Ez megcsinálta ;) És még mielőtt írnád, nem hajtottam, nem küldtem. Annyi még esetleg, h kb 4%os emelkedőn állt az autó.
2017. jún. 25. 20:05
 15/16 anonim ***** válasza:
A vízhűtőkör egy zárt kör, majdhogynem fejre is állhatnál vele akkor is ugyan az lesz a hatása.
2017. jún. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig csak pakolás, hengerfejre
2017. júl. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!