Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Chip tuning autóra milyen...

Chip tuning autóra milyen hatással van?

Figyelt kérdés
1.9 tdi vw motor 90 lóerős. Azt hallottam, hogy simán fel lehet húzni 150 lóra és emellett kevesebbet is fog fogyasztani nem fogja leterhelni a motort és a motor élettartamát is megnöveli. Ezek igazak e? Engem a lóerő személy szerint annyira nem érdekel inkább az autóm élettartama a fontos. Előre is köszi!

2017. jún. 25. 21:15
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Nagyobb teljesitmeny= tobb uzemanyag

Nagyobb teljesitmeny = rovidebb elettartam.


Egyebkent egy normalisan megirt program sokat javithat az auton, de azert nem kell mindent elhinni, plusz ehy normalis chip olyan 100k-tol kezdodik, ahogy hallom mostansag.

2017. jún. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

fellehet, de se nem fog kevesebbet enni,se nem lesz hosszabb életű.

150 ló legyen 90-ről az 66% teljesítménynövelés.

Itt a chiptuning az utolsó...

Előbb kuplung csere.

Főtengely ,hajtókarok,csapok,dugattyúk,intercooler,turbó és sorolható.

Chiptuningal egészségesen ,hogy ne csökkenjen az élettartam drámaian az 90 lóerősnél azt mondom 110 lóerő...

Itt csak eljátszanak kicsit az arányokkal picit több üzemanyag,és levegő.

De itt is már 60-70 nm nyomatéktöbblet.

Természetesen lesz élettartam csökkenés,de nem úgy,hogy 3 szezon múlva blokkcsere...

Hanem,kb : ha elmenne 200 ezret bontás nélkül,akkor elmegy 190 ezret...

Mert a gyártó mindig többel számol.

A fogyasztás itt még csak decikkel nől...

Tehát nem 5.3-mal kotyogsz el ,hanem 5.7-5.8

2017. jún. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%

Illetve a várható élettartamot növelheted : minőségi olajjal (nem eneos hyper-rel ,mert az egy jó márka ,olcsó olaja...tipikus cégesautók olaja,de nem nagy durranás,legalább motul!Mobil,Total 4L 10-13e és nem 8e...!)

Normális gyári,vagy gyári minőségű olaj és levegő szűrővel!

És nem direktszűrővel ,meg nyitott rendszerrel (megölöd az öblítést)...

2017. jún. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat!
2017. jún. 25. 21:29
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Chiptuning élettartamot növelni semmiképp.
2017. jún. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%

Troll kérdés tuti...


10-15% (max 20%) teljesítménynövekedést lehet elérni reálisan egy normális chippel ami nem rövidíti számottevően az élettartamot.

2017. jún. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
36%

A nepperek olcsó chiptuningja nem más, minthogy írnak egy olyan programot a motorvezérlőre, mintha folyamatosan hideg motorral mennék és dúsítja az üzemanyagot. Ezáltal "szmókendsárm" jelenség lesz, kormolni fog az autó brutálisan.

Én azt mondom, a chip tuning amúgy sem legális hazánkban; csak az autód életét rövidíted vele! Ha nagyobb teljesítményű autót szeretnél, akkor gyári állapotában vásárold meg a nagyobbat, ne sufnituninggal akard elérni!

2017. jún. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, ma már a chiptuning nem egyenlő a füstcsavar tekergetésével... Eltelt azóta 15-20 év...
2017. jún. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
46%

Ha alulméretezett a motor teljesítménye, akkor akár még csökkenhet is minimálisan a fogyasztás. Az élettartam nőni biztos nem fog, hiszen nagyobb erők hatnak a mozgó alkatrészekre.

Amivel elégedett vagy, ahhoz nem érdemes hozzányúlni.

2017. jún. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!