Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális, hogy félek a vezetés...

Normális, hogy félek a vezetéstől?

Figyelt kérdés

20 éves múltam és még nincs jogsim. Egyszerűen úgy érzem, hogy nem lennék képes kezelni az autót... Valamiért nem érzem biztonságosnak, hogy a volán mögé üljek. Apám nagyon unszol és én is érzem, hogy kéne. Azonban ott van a 'para'.

Eddig egyszer próbáltuk földúton, de nem ment valami jól.


Hogy tudnám leküzdeni ezt?


2017. jún. 27. 00:03
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Oda ülsz és csinálod, kinőttél a felelőtlen 16-18 éves korból, ennél már csak nehezebben fogod elkezdeni a jogsit..
2017. jún. 27. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Normális, én is tartok tőle. Attól még tudom, hogy annyi idiótának megy, nekem is fog :D Ha egyszer nagyon kell, majd lesz jogsim. 40 éves vagyok, motorra van, de az kicsi, érzem a fizikai határait, különben is poén. De akinek nincs valami extrém, nagy fizikai, lelki vagy szellemi problémája, az azért meg tud tanulni autót vezetni. Max. nem lesz penge és kicsit óvatosan fog közlekedni, nem gond az (már ha az óvatosság nem azt jelenti, hogy csorog a 81-esen, ahol mindenki más 95-tel megy, s még így is folyton előznek a türelmetlenek, hiába nincs rá hely. Szerencsére ki tudjuk kerülni, az azért veszélyes terep.)


Egyszer próbáltad :D. Még a jogsihoz is sok óra kell (van, akinek 2-3-szor annyi, mint ami kötelező), márpedig egy jogsival még nem tud az ember vezetni... Majd úgy sokezer km után jön valami kis rutin ;) Az normális, hogy az elején nem megy, főleg, ha a para is benned van.


Nyilván segít, ha kisebb autóval kezded, s én is úgy fogom, hogy először a telken szórakozom, aztán parkolóban (szerencsére a párom tud vezetni s elvisz, motorral ugyanez volt), tehát nem muszáj azonnal forgalomba menni, ha félsz tőle (én félnék), de ahogy írtam, extrém durva esetek kivételével mindenki belejön. Max. lassabban, mint más, na és.

2017. jún. 27. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%
Mindenki érti és elfogadja, hogy nem lehet bárkiből vadászpilóta, vagy űrhajós. Akkor miért gondoljátok, hogy mindenkinek sofőrnek kell lennie (vagy hogy a jogosítvány alanyi jogon jár) ?
2017. jún. 27. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

Azért egy űrhajós, meg vadászpilóta kicsit odébb van egy személyautó sofőrtől...

Azt kb egy 3 éves gyerek is tudná vezetni, csak elhatározás kérdése az egész.

Volt egy ismerősöm, együtt csináltuk a CE jogsit, minden agynélküli kamionos tömködte bele, hogy nem fog neki menni, béna hozzá, stb.

Ehhez képest már 2 éve csinálja, hiba, büntetés nélkül.

2017. jún. 27. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
20%

igen, teljesen normális. Ugyanis az evolúció nem úgy rakta össze az embert, hogy autóval közlekedjen..

éppenhogy felegyenesedtünk, lemásztunk a fáról, túléltük a védett barlangokban a jégkorszakokat, megtanultuk egymást kulturáltan írtani, de már nem esszük meg a legyőzött ellenfelet...


erre a homo sapiens sapiens feltalálja az autót? na ne...ez már sok..


javaslom próbálkozz, nem vagy egyedül ezzel a problémával..ha név szerint nem is, de tudok néhány millió embertársunkról, aki ugyanígy érez.

2017. jún. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az h egyszer vezettel es nehezen ment mem jelent semmit. Probald meg. Gyakorolj eldugott helyeken es meglatod h szeretned e. A mai vilagban nagy elöny egy jogsi. Sztem ugy tudnad leküzdeni h kimesz apukaddal forgalom mentes helYen gyakorolni. Meg tudnad tanulni hidd el. Emlekszem nagybatyammal mikor gyakoroltam ment mikor elsö oran oktatoval akkor nehezkesebben mert az oktato egy türelmetlen barom volt en meg bestresszeltem.. azota letettem 1hete ugy h lathatod gyakorlas kerdese :)
2017. jún. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nővérem is így volt ezzel. Bár neki volt jogsija amint betöltötte a kellő kort és párszor elvezetett hazáig de magától nagyon nem akart. Utána később már csinálta mert szükséges lett neki így hát vezet és nem is egy kicsi autót. Te amúgy ez egyén és temperamentumtól is függ. Én mindig is vágytam arra hogy vezethessek és emlékszem hogy 15 évesen ha beültem a volán mögé akkor egyszerre voltam szomorú és vidám is. Szomorú voltam mert nem vezethetek és vidám voltam mert tudtam hogy hamarosan vezethetek. Aztán úgy is lett. A vizsga után egyből vezettem.
2017. jún. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is paráztam tőle rohadtul, ahogy meglett a b jogsim, egyből kaptam egy munkaajánlatot, egy 9személyessel hordjak embereket ki németországba, amíg megcsinálom a busz jogsit, paráztam, de olyan pénzt ajánlottak, amit el kellett fogadnom... az első úton úgy markoltam a kormányt, majd befostam a fájdalomtól mire megérkeztünk, ma már főállásban nemzetközi buszsofőr vagyok egy kis emeletes hernyót vezetgetek. Mikor tele vagyok, néha elfog a para a felelősségtől, de hamar elmúlik...
2017. jún. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!