Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért drágábbak a használt...

Miért drágábbak a használt autók, mint pár éve?

Figyelt kérdés

2017. jún. 27. 14:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen évjárat, márka, típus és milyen állapot!

Vannak kategóriák, amik tartják az értéküket. Viszont olyan nincs, ami tavaly 2 millió volt, most egy évvel rá pedig 2.5 millió.... Remélem nem erre gondoltál...

2017. jún. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mert jobban állnak az emberek anyagilag. Kevesebben vannak megszorulva akik muszájból adják el az autójukat és a felvevőpiac is jelentősen megnőtt, több a pénz és nem 450 ft a benzin hanem 320.
2017. jún. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezt miből vontad le? Mert szerintem nem igaz.
2017. jún. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ezt én is észrevettem, az én autóm drágább most, mint 2 éve mikor vettem.
2017. jún. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is észrevettem!

2012-ben az autómat 7 évesen, makulátlan állapotban full felszereltséggel 1,4M-ért vettem. Most ugyan ebből a típusból a 10-12 éves leharcolt fapados példányok kezdődnek 1 millió körül, a jobb állapotúak, kicsit jobban felszerelet 7-8 évesek 1,5-1,8M környéke vagy fölötte.

Én sem értem, hogy egy használt, nem muzeális autó ára mért felfelé megy...

2017. jún. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én autómnak folyamatosan megy lefelé az ára, 7 éves, kevés km-rel, nagyjából évi 100-200e-rel ér kevesebbet.
2017. jún. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A válság miatt nagyot esett a használtautópiac és mostanra normalizálódott.
2017. jún. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

A szocializmusban megvettek a magánvevők évente 150 ezer új autót. Volt pénzük az embereknek. Éveket kellt várni egy verdára. a 3 éves még új árban elkelt.

Jelenleg (pontosan nem tudom) talán évi 70.000-et vesznek. Ennek nagy része céges,

ill. állami beszerzés. A másik része kiviszi külföldre és ott lepapíroztatja. ( mint szerénységem ) Tedd hozzá, hogy a céges, állami beszerzések

jelentős része nem a tesco gazdaságos swift kategóriát teszik ki. Magyarországon van üzemben kb. 3 millió személyautó. Újonnan frisítik ezt kb

évi 50.000-el. ( ami az országban is marad ) 60 év alatt le is cserélődne az autópark, ami hosszabb távon 30 éves átlag életkort predesztinál a hazai autóparkra.

Hoznak külföldről is tinédzser korú verdákat. A jó autónak Németországban is ára van. Itt is ugyan az megy mint Magyarországon. A beszerzések nagyobbik

része állami céges. Jellemzően felső kategóriás autó. Amit Frizt megvesz 6 évesen, használja még 6 évet és Józsi nepper a 12 éves verdát árulja

otthon 98-ezer kilométert futott megkímélt verdaként, amit nyugdíjas német tulajdonosa csak hétvégente vett elő, kivéve a havas napokat.

Minden annyit ér amennyiért adják. A piac árazza be a termékeket. Kevés az új autó. A használt egyre többet ér. Amennyiben gazdagok jó módú lenne az emberek

jelentős része. 6 évente cserélgetnék a verdát újra. A használtaknak nem lenne ára. Néhány éve Lepukkadt Jocó, 0 önrésszel beugrott az új verdába. Elnyomtak évi 200 ezret

Utána nem is volt ára a használtaknak.

2017. jún. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsó nem kicsit vagy eltévedve...


A szocializmusban (gondolj most bármelyik időszakára) sokkal kevesebb autót adtak el.

A '60-as években 25-30e / év

A '70-es években ez már felszaladt olyan 70e darab / évre.

A rendszerváltás előtt pedig 100e / év körül volt az abszolut csúcs. Természetesen ebbe minden beleértve. Céget, személyautót, teherautót, mindent.


2016-ban 96,552 ÚJ SZEMÉLYAUTÓT helyeztek MO-n forgalomba

Ehhez jön még hozzá 21,300 haszongépjármű.


2017 pedig eddig bőven túlteljesít LFL-ben.

2017. jún. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!