Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 6méter hosszú zártszelvényt...

6méter hosszú zártszelvényt szállíthatok tetőcsomagtartón? Természetesen piros rongy a hátulján.

Figyelt kérdés
2017. jún. 30. 09:31
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

"(3) Zárt kocsiszekrényű jármű tetején rakományt elhelyezni csak abban az esetben szabad, ha a járműre tetőcsomagtartó van felszerelve. Személygépkocsi tetőcsomagtartóján rakomány abban az esetben is szállítható, ha a járművön előre és hátra legfeljebb 40-40 cm-re túlnyúlik."


Tehát, ha 5 méter 20 centi a tetőcsomagtartód hossza, akkor szállíthatod. (Gondolom nincs ennyi, szóval nem szállíthatod.)

2017. jún. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 $$$$$ ***** válasza:
Tető csomagtartón olyan tárgyat szállíthatsz amely maximum 40-40 cm ert lóghat előre illetve hátra. És 40×40 es piros-fehér zászlóval kell elláni . Illetve este hátul piros elöl fehér színű lánpával kell kivilágítani. Na ez a hivatalos meg fogalmazás .Tegnap vizsgáztam le kreszből tehát egyenlőre még emlekszem XD.
2017. jún. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 $$$$$ ***** válasza:
De már az előttem lévő is leírta mire én megírtam XD.
2017. jún. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem a tetőcsomagtartóról lóghat le 40 cm-t hanem az autó hosszáról. Tehát egy 5,2 méteres autóval szállíthatnád. De tekintve, hogy még a legújabb és legnagyobb Audi A8 is "csak" 5,14 méteres kötve hiszem, ha csak nem mikrobuszod van.
2017. jún. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#4 valóban, a jármű hosszán nyúlhat túl 40 centit.


Ha átlósan rakod, akkor lehet, hogy elég egy 5 méter hosszú kocsi is. :)

2017. jún. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem az a 20-40cm túlnyúlás lesz a probléma. Inkább a komoly súlyú zártsszelvény biztonságos rögzítése a tetőcsomagtartóra. Úgy, hogy az egy komolyabb fékezésnél is a helyén maradjon. Veszélyes dolog. Számíthatsz rá hogy ha rendőr meglátja megállít.
2017. jún. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rögzíteni tudom. Egyszer a tetőcsomagtartóhoz. Végeit meg első vonószemhez, vonóhoroghoz, hogy ne vagdalózzon.
2017. jún. 30. 13:15
 8/8 anonim ***** válasza:

Én szállítottam már 6 méteres zártszelvényt és szögacélt is kisteherrel tetőcsomagtartón - igaz a túlnyúlás vagy másfél méter volt xD

Nekem a kereskedésből kellett haver műhelyéig vinni, kb 500 méterre, forgalom nélküli mellékutcákban, háát érdekesen viselkedik a cucc. Szerintem te azt úgy nem fogod lerögzíteni, hogy komolyabb távot és komolyabb tempóval gond nélkül megtedd.

2017. jún. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!